Przyjazne dla środowiska i korzystne dla budżetu domowego - kotły ECOCONDENS SILVER

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Przyjazne dla środowiska i korzystne dla budżetu domowego - kotły ECOCONDENS SILVER

Mając na uwadze coraz większe problemy z czystością powietrza na terenie całego kraju firma Termet S.A. oferuje klientom niezwykle ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu urządzenia grzewcze. Nowoczesne kotły kondensacyjne podczas spalania gazu nie emitują do atmosfery szkodliwych pyłów, dlatego stanowią idealne rozwiązanie w walce ze smogiem.

aktualizacja: 2019-02-06 10:42:23

Jednym z modeli kotłów kondensacyjnych marki Termet, które doskonale wpisują się w wymagania programu "Czyste Powietrze" są kotły ECOCONDENS SILVER. Są to urządzenia najnowszej generacji należące do klasy energetycznej A - zarówno w zakresie centralnego ogrzewania, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Charakteryzują się bardzo ekonomiczną oraz wydajną pracą. Zastosowane w nich rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że ich eksploatacja jest przyjazna dla środowiska i wpływa korzystnie na budżet domowy - poprzez zoptymalizowane zużycie gazu.

Szeroki zakres modulacji (12-100%) pozwala na płynną pracę urządzeń nawet gdy zapotrzebowanie na ciepło jest niskie. Kotły ECOCONDENS SILVER idealnie nadają się więc do ogrzewania zarówno małych powierzchni mieszkalnych, obiektów niskoenergetycznych, jak i większych domów jednorodzinnych. Dodatkową zaletą urządzeń jest zwiększona wydajność wody użytkowej w stosunku do kotłów podobnej klasy, przepływ przy Δt = 30°C wynosi:

  • 12 l/min dla ECOCONDENS SILVER 20 (aż 25 kW po stronie c.w.u.)
  • 14 l/min dla ECOCONDENS SILVER 25 (aż 30 kW po stronie c.w.u.)
  • 19 l/min dla ECOCONDENS SILVER 35 (aż 40 kW po stronie c.w.u.)

Kocioł ECOCONDENS SILVER

Kotły ECOCONDENS SILVER są niezwykle przyjazne dla środowiska naturalnego, zastosowany w nich najnowszej generacji wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej oraz palnik gwarantują bardzo niską emisję NOx - poniżej 60 mg/kWh, co pozwala zaliczyć je do klasy NOx - 6.

Wymiennik w postaci pojedynczej wężownicy zmniejsza ryzyko odkładania się kamienia i innych zanieczyszczeń, a co najbardziej istotne zwiększa żywotność urządzenia. Dodatkowa izolacja dźwiękochłonna zapewnia wyjątkowo cichą pracę kotła na poziomie 48 dB. Urządzenia zostały wyposażone w kompletny system zabezpieczeń, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla użytkownika.

Kotły są niezwykle łatwe w obsłudze dzięki prostemu panelowi sterowania oraz czytelnemu wyświetlaczowi LCD. Posiadają funkcję współpracy z regulatorem temperatury Easy Remote, co pozwala na zdalne sterowanie parametrami kotła z pozycji regulatora pokojowego (system komunikacji OPEN-THERM). Gwarantuje to jeszcze lepszą kontrolę nad pracą urządzenia. Dodatkowo urządzenia mogą być sterowane przez Internet przy zastosowaniu pakietu sterującego ROUND w wersji on-off.

Urządzenia przystosowane są do współpracy zarówno z pompami ciepła powietrze-woda (służącymi do przygotowania c.w.u.) oraz kolektorami słonecznymi, jak i modułami wielostrefowymi do systemów grzewczych.

Użycie komponentów z najwyższej półki technicznej oraz wysoka jakość wykonania pozwoliły na objęcie kotłów 7-letnim okresem gwarancji. Zapewnia to wiele korzyści m.in. fachową opiekę Autoryzowanego Serwisanta Firmowego, regularną kontrolę urządzenia oraz pewność i komfort użytkowania wyrobu.

Termet logotyp

Termet S.A.
ul. Długa 13, 58-160 Świebodzice
tel. 74 856 06 02, 74 856 06 27
doradztwo@termet.com.pl
www.termet.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Poradnik Berrety - Kotły kondensacyjne
Poradnik Berrety - Kotły kondensacyjne
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny