Stelaż podtynkowy - wygodne i bezpieczne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Stelaż podtynkowy - wygodne i bezpieczne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki

Każda osoba zajmująca się pracami wykończeniowymi będzie miała styczność ze stelażami podtynkowymi i podwieszanymi miskami WC, ponieważ to już praktycznie standardowe wyposażenie toalety. Instalator powinien zwracać uwagę na jakość stelaża, łatwość montażu czy chociażby dostępność części zamiennych. Jeśli poleci swojemu zleceniodawcy właśnie taki produkt, nie tylko ułatwi sobie pracę, ale również zapewni klientowi komfort użytkowania.

aktualizacja: 2024-03-13 11:07:33
Czego dowiesz się z artykułu?
 • Jaki warto wybrać stelaż podtynkowy?
 • Czy stelaże podtynkowe dają gwarancję szczelności i higieny?
 • Jakie są praktyczne rozwiązania ułatwiające montaż stelaży podtynkowych AQUA?
 • Jaki okres gwarancji przysługuje na elementy stelaża Cersanit?
 • W jakich kształtach i kolorach dostępne są przyciski spłukujące?
 • Dlaczego profesjonaliści wybierają stelaże podtynkowe AQUA?

Stelaże podtynkowe AQUA spełniają wszystkie te kryteria i zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Cersanit oferuje szeroki wybór modeli podtynkowych systemów spłukiwania, w tym również gotowe zestawy.

Jaki warto wybrać stelaż podtynkowy? Stelaż mechaniczny lub pneumatyczny

W stelażach AQUA zastosowano dwie technologie spłukiwania - mechaniczną lub pneumatyczną. W systemie mechanicznym (Cersanit AQUA 50 MECH QF) po wciśnięciu przycisku zostaje otwarty przepływ wody na zasadzie dźwigni - to rozwiązanie znane od dawna. Stelaż mechaniczny AQUA ma szerokość 50 cm, a także regulowaną wysokość (116,5-136,5 cm) i głębokość (14,2-23 cm). Do tego systemu spłukiwania dostosowana jest bardzo szeroka gama przycisków spłukujących.

Z kolei system pneumatyczny uruchamia zawór spustowy za pomocą sprężonego powietrza, które zostaje wtłoczone do niego elastycznymi wężykami, po naciśnięciu klawisza przycisku. Spłukanie następuje mniejszą lub większą ilością wody, w zależności od tego, który klawisz zostanie użyty. Stelaże pneumatyczne występują w dwóch wariantach: standardowy (Cersanit AQUA 50 PNEU LOW QF) o szerokości 50 cm i wysokości w zakresie 116,5-136,5 cm oraz niski (Cersanit AQUA 40 PNEU) o szerokości 41 cm i wysokości 94,5-114,5 cm. Obydwa modele mają głębokość 14,2-23 cm.

System pneumatyczny jest bardzo chętnie wybierany ze względu na liczne zalety:

 • cichą, płynną i dyskretną płynną pracę klawiszy przycisku,
 • symetryczne ułożenie klawiszy na płytce przycisku, które pozytywnie wpływa na estetykę całości,
 • mniejszą siłę konieczną do wciśnięcia przycisku i spłukania toalety,
 • mniejszą awaryjność,
 • bardzo łatwy montaż,
 • brak konieczności regulacji.

Obydwa rodzaje stelaży AQUA mają dwudzielny system spłukiwania. Dostępne opcje to 2/4 L, 3/5 L lub 3/6 L wody. Przy najmniejszym zakresie spłukiwania tj. 2/4 L, dla domu jednorodzinnego oznacza to oszczędność nawet do 20000 litrów wody rocznie, co nie tylko obniża rachunki, ale również przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych.

Stelaż podtynkowy AQUA marki Cersanit ze zbiornikiem wykonanym w technologii rozdmuchu zapewnia szczelność, bez ryzyka wycieków
Stelaż podtynkowy AQUA marki Cersanit ze zbiornikiem wykonanym w technologii rozdmuchu zapewnia szczelność, bez ryzyka wycieków.

Wygoda użytkowania oraz gwarancja szczelności i higieny

Zbiorniki stosowane w stelażach AQUA są wykonywane metodą rozdmuchu z jednego elementu z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Gwarantuje to jego całkowitą szczelność i bezpieczne użytkowanie przez wiele lat. Stelaże mechaniczne mają możliwość redukcji siły wyrzutu wody, co zapobiega przypadkowemu rozchlapaniu się wody w czasie spłukiwania. To ważne przy spłukiwaniu wody w systemie podtynkowym z miską bez kołnierza. Poza tym w stelażach mechanicznych łatwo wyregulujemy zakres spłukiwanej wody. Poprzez obrót pokrętła w górnej części zaworu spustowego ustawimy spłukiwanie „małej wody”, dwa lub trzy litry. Warto również zwrócić uwagę na to, że zarówno stelaże mechaniczne jak i pneumatyczne posiadają zawory napełniające wyposażone w mosiężną końcówkę przyłączeniową, która do minimum redukuje szum wody tylko 20 dBA w czasie napełniania zbiornika. Z kolei certyfikat NF gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

Rozwiązanie FRESH SYSTEM to praktyczny koszyczek na tabletki odświeżające, dyskretnie umieszczony wewnątrz zbiornika na wodę
Rozwiązanie FRESH SYSTEM to praktyczny koszyczek na tabletki odświeżające, dyskretnie umieszczony wewnątrz zbiornika na wodę.

Użytkownicy bezkołnierzowych misek WC CleanOn i CERSANIT VORTEX (i nie tylko oni) z pewnością docenią technologię FRESH SYSTEM. To specjalny koszyczek umieszczony wewnątrz zbiornika, w którym można łatwo umieścić kostkę toaletową. Wystarczy zdjąć płytkę przycisku spłukującego i położyć środek odświeżający na specjalnym podajniku. Dzięki temu woda do spłukiwania będzie zawierała substancje czynne zapewniające czystość i higienę toalety oraz zapobiegające osadzaniu się kamienia na powierzchni miski.

Wyjątkowa łatwa instalacja stelaża podtynkowego

W stelażach podtynkowych AQUA zastosowano bardzo dużo rozwiązań, które sprawiają, że z ich montażem poradzi sobie nawet jedna osoba.

Przed zakupem stelaża warto sprawdzić, czy jest on wyposażony w praktyczne rozwiązania instalacyjne, np. regulowane uchwyty ścienne i kolano odpływowe, czy hamulce w stopach ułatwiające montaż przez 1 osobę
Przed zakupem stelaża warto sprawdzić, czy jest on wyposażony w praktyczne rozwiązania instalacyjne, np. regulowane uchwyty ścienne i kolano odpływowe, czy hamulce w stopach ułatwiające montaż przez 1 osobę.

11 praktycznych rozwiązań ułatwiających montaż stelaży podtynkowych AQUA: 

 • W stelażach AQUA 50 uwzględniono 2 warianty podłączenia wody (centralnie z góry i z tyłu), a w stelażu AQUA 40 LOW (z prawej lub z lewej strony w górnej części zbiornika), więc instalator może wybrać taki, który znajduje się najbliżej punktu zasilania wodą.
 • Kolano odpływowe można ustawić na bok i do dołu, a także ustawić jego głębokość w czterech położeniach.
 • Wewnętrzne elementy zbiornika są łatwo dostępne, dzięki czemu regulacja i konserwacja nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi. Wszystkie czynności da się wykonać przez otwór rewizyjny i bez konieczności inwazyjnego demontażu stelaża.
 • Montaż a w szczególności podłączenie wody ułatwia także praktyczne wyprofilowanie zbiornika oraz ramy.
 • Wszystkie elementy wymagające zmontowania lub regulacji mają jaskrawy, pomarańczowy kolor. Ułatwia to instalatorowi skontrolowanie, czy wykonał wszystkie niezbędne kroki montażu.
 • Na zbiorniku stelaża znajdują się dwa wyraźne oznaczenia 1 metra, co ułatwia ustawienie odpowiedniej wysokości zawieszenia miski WC.
 • Uniwersalne uchwyty mocujące do ściany typu QUICK FIX można obrócić o 360° wokół własnej osi. Poza tym stopy uchwytów są uchylne w zakresie +/-45°. Te rozwiązania technologiczne pozwalają na montaż stelaża na nierównej ścianie albo w rogu pomieszczenia. System ma też możliwość mikroregulacji za pomocą zwykłego śrubokręta.
 • Obrotowe, galwanizowane stopy stelaża można ustawić w czterech pozycjach a dzięki hamulcom łatwo wyregulować wysokość stelaża nawet przez jedną osobę.
 • Zawór kątowy odcinający posiada możliwość serwisowania.
 • Przycisk spłukujący montuje się z przodu zbiornika a w modelu niskim AQUA od przodu lub z góry.
 • Ustawienie trybu oszczędnego spłukiwania jest bardzo łatwe.

Gwarancja jakości - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Cersanit udziela aż 10-letniej gwarancji na wszystkie elementy stelaża (min. na elementy gumowe, ramę, zawory oraz zbiornik) i zapewnia 25 lat dostępności części zamiennych. Poza tym każdy produkt ma swój Unikatowy Numer Identyfikacyjny Cersanit, dlatego ewentualny serwis i wymiana części eksploatacyjnych przebiega bez żadnych problemów.

Przyciski spłukujące - różnorodność kształtów i kolorów

Przycisk spłukujący można wybrać dowolnie - tak, aby pasował do wystroju wnętrza łazienki. Należy jedynie pamiętać o tym, że do stelaża mechanicznego pasują przyciski mechaniczne (np. z linii LUNA by Cersanit, BLOCK, MOVI II albo PRESTO II), a do pneumatycznego - pneumatyczne (seria ACCENTO SQUARE i ACCENTO CIRCLE). Wszystkie przyciski Cersanit wyróżnia nowoczesny design i mnóstwo wersji kolorystycznych (m.in. klasyczny chrom, biel, czerń i złoto oraz liczne złożenia kolorystyczne) - zarówno błyszczących, jak i matowych. Oferta przycisków spłukujących jest również zróżnicowana pod względem kształtów. Jeśli zdecydujemy się na przyciski z klawiszami w kształcie koła nawiązujące do organicznych kształtów natury, to sprawi, że łazienka nabierze pewnej łagodności. Jeśli postawimy na modele przycisków z klawiszami w formie kwadratów, jak i prostokątów, łazienka nabierze większej surowości. Warto zwrócić uwagę na sposób montażu przycisków. Wśród produktów Cersanit dostępne są zarówno modele przycisków natynkowych, jak i licowane ze ścianą np. z kolekcji MOVI II. Dzięki inspirującej różnorodności, stworzenie eleganckiej i spójnej aranżacji łazienki jest naprawdę proste.

Zobacz inspirującą różnorodność przycisków spłukujących LUNA by Cersanit i BLOCK.

CZEKAMY AŻ PANI DOŚLE FILM YOUTUBE

Marka Cersanit oferuje także możliwość zakupu gotowego zestawu, w skład którego wchodzi stelaż podtynkowy (pneumatyczny lub mechaniczny) oraz miska zawieszana WC z deską toaletową. W zestawach uwzględniono kilkanaście rodzajów misek w różnych stylach (z technologią bez kołnierza CleanOn lub CERSANIT VORTEX). Zdecydowanie się na jeden z kompletów gwarantuje idealne dopasowanie wszystkich elementów. Pozostaje jedynie wybór odpowiedniego przycisku spłukującego, pasującego do technologii spłukiwania i aranżacji łazienki.

Przycisk to nie tylko element wyposażenia systemu spłukującego, to również detal dekoracyjny podkreślający charakter łazienki
Przycisk to nie tylko element wyposażenia systemu spłukującego, to również detal dekoracyjny podkreślający charakter łazienki.

Stelaże podtynkowe AQUA - wybór profesjonalistów

Wszystkie elementy stelaży podtynkowych AQUA zostały zaprojektowane tak, aby jak najbardziej ułatwić i przyspieszyć pracę instalatora. Z kolei dla ich późniejszych użytkowników duże znaczenie na pewno ma fakt, że konserwacja czy też ewentualne naprawy nie nastręczą poważnych problemów. Długoletnia gwarancja , szczelność zbiornika, galwaniczne zabezpieczenie stóp stelaża przed korozją, niewidoczny z zewnątrz system odświeżania toalety, ciche napełnianie i szeroki wybór przycisków to tylko kilka najważniejszych zalet stelaży AQUA.

Stelaże podtynkowe AQUA Cersanit są łatwe i szybkie w montażu, dlatego polecane są przez wielu instalatorów
Stelaże podtynkowe AQUA Cersanit są łatwe i szybkie w montażu, dlatego polecane są przez wielu instalatorów.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły