Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych

Podgrzewacze, czy inaczej wymienniki wężownicowe, są jednym z najczęściej wybieranych produktów do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych
TERMICA Podgrzewacze wody ze stali nierdzewnej
www.termica.pl
TERMICA Podgrzewacze wody ze stali nierdzewnej
Dane kontaktowe:
14 642 28 95
Oleśnicka 32 B, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Mają budowę pionowego cylindra z jedną, dwiema lub trzema wężownicami wewnątrz, przy czym w zbiorniku znajduje się woda podgrzewana, a w wężownicach woda grzewcza.

Jak w przypadku wszystkich podgrzewaczy pojemnościowych, duży zapas uzyskanej ciepłej wody pozwala na jednoczesne korzystanie z niej z wielu punktów czerpalnych. Należy tylko właściwie dobrać pojemność zbiornika oraz zadbać o podłączenie cyrkulacji - i mamy zapewniony komfort ciepłej wody zaraz po odkręceniu kranu.

Oprócz pojemności, ważnym parametrem doboru podgrzewacza jest powierzchnia grzewcza wężownic, co bezpośrednio przekłada się na moc grzewczą. W przypadku wężownic ze stali nierdzewnej możemy uzyskać większą moc z takiej samej powierzchni grzewczej, dzięki zastosowaniu rur cienkościennych, co przy dodatkowym braku warstwy emalii umożliwia lepszą wymianę cieplną.

Na szybkość podgrzewania wody można też wpływać regulując temperaturę wody grzewczej i natężenie jej przepływu.

Przy dostępności dodatkowych źródeł ciepła (kocioł co, kolektor słoneczny, kominek z płaszczem wodnym itd.) warto wybrać wymiennik z dwiema wężownicami. Dodatkowa wężownica pozwala uzupełnić ewentualne braki energii z głównego źródła ciepła, pozwala też ograniczyć koszty. Każda z wężownic ma osobną rurkę wgłębną do kontroli temperatury.

Warto też zwrócić uwagę, czy wybrany model wymiennika ma wbudowaną mufę do montażu grzałki elektrycznej - może się również okazać przydatna.

źródło i zdjęcia: TERMICA