Ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu urządzenia grzewcze marki Termet

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu urządzenia grzewcze marki Termet

Mając na uwadze coraz większe problemy z czystością powietrza na terenie całego kraju firma Termet S.A. oferuje klientom niezwykle ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu urządzenia grzewcze spełniające wymogi programu Czyste Powietrze. Nowoczesne kotły kondensacyjne podczas spalania gazu nie emitują do atmosfery szkodliwych pyłów, dlatego stanowią idealne rozwiązanie w walce ze smogiem.

aktualizacja: 2019-04-26 10:58:28

Wszystkie kotły kondensacyjne o mocy nie przekraczającej 50 kW, będące obecnie w ofercie naszej firmy, posiadają klasę sezonowej efektywności energetycznej A w przypadku ogrzewania pomieszczeń, a w przypadku kotłów dwufunkcyjnych również podgrzewania ciepłej wody, dlatego też idealnie wpisują się w założenia programu Czyste Powietrze. Zastosowanie komponentów najnowszej generacji gwarantuje bardzo niską emisję NOx na poziomie nie przekraczającym 56mg/kWh, co sprawia że zaliczają się do najwyższej klasy 6.

Wśród szerokiej gamy kotłów kondensacyjnych marki Termet wyróżnić można:

  • EcoCondens Gold Plus
  • EcoCondens Silver
  • EcoCondens Slim
  • EcoCondens Integra II Plus
  • EcoCondens Solid Plus

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS GOLD PLUS

Jednym z czołowych modeli kotłów kondensacyjnych marki Termet jest ECOCONDENS GOLD PLUS. Kotły kondensacyjne z tej serii to innowacyjne, niezawodne urządzenia oferowane w zakresie mocy od 20 do 35 kW, zarówno w wersji jedno jak i dwufunkcyjnej znajdujące zastosowanie w instalacjach ogrzewania grzejnikowego jaki i podłogowego oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Ogromną zaletą jest niezwykle szeroki zakres modulacji mocy (zakres od 11 do 100%) co w połączeniu z małymi gabarytami jest idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni.

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS GOLD PLUS
Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS GOLD PLUS

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SILVER

ECOCONDENS SILVER to jeden z najnowocześniejszych kotłów na rynku europejskim wykorzystujący efekt kondensacji do celów grzewczych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych charakteryzuje się on bardzo ekonomiczną oraz wydajną pracą, a co najważniejsze dla użytkownika rozwiązania te pozwalają obniżyć koszty eksploatacji.

Szeroki zakres modulacji (12%-100%) pozwala na optymalną pracę urządzenia nawet gdy zapotrzebowanie na ciepło jest niskie. Dodatkową zaletą urządzenia jest zwiększona wydajność wody użytkowej w stosunku do kotłów podobnej klasy, przepływ przy Δt=30°C wynosi nawet do 19 l/min.

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SILVER
Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SILVER

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SLIM

ECOCONDENS SLIM jest natomiast jednym z najmniejszych kotłów kondensacyjnych oferowanych na rynku. Głębokość kotła wynosząca zaledwie 250 mm, umożliwia montaż w małych i ciasnych wnętrzach. Kocioł ten dostępny jest w dwóch wersjach: jednofunkcyjnej (20 kW) - z możliwością podłączenia zasobnika ciepłej wody, oraz dwufunkcyjnej (20/25) - z przepływowym podgrzewaniem ciepłej wody.

W urządzeniu zastosowano nowoczesny wymiennik ciepła o wysokiej sprawności i dużej odporności na korozję. Palnik gwarantuje szeroki zakres modulacji w przedziale 13%-100% oraz zapewnia niską emisję tlenków azotu (klasa NOx-6).

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SLIM
Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SLIM

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS INTEGRA II PLUS

ECOCONDENS INTEGRA II PLUS z wbudowanym zasobnikiem jest nowoczesnym i eleganckim kotłem kondensacyjnym. Urządzenie stanowi w pełni zoptymalizowaną jednostkę grzewczą gwarantującą komfortowe użytkowanie zarówno, jeśli chodzi o centralne ogrzewanie jak i ciepłą wodę. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest pewność, że zarówno kocioł jak i zasobnik będą ze sobą współpracowały bez żadnych przeszkód i nie wymagają montażu dodatkowych elementów jak również wydzielania specjalnego miejsca na zasobnik.

Kocioł EcoCondens Integra II Plus jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie wysoki komfort ciepłej wody, lub też poszukuje wielofunkcyjnego urządzenia, zajmującego mało miejsca. W kotle istnieje możliwość podłączenia cyrkulacji, która gwarantuje niemal natychmiastowy dostęp do c.w.u. co jest niezwykle istotne w przypadku znacznie oddalonych od siebie punktów czerpalnych wody.

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS INTEGRA II PLUS
Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS INTEGRA II PLUS

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SOLID PLUS

ECOCONDENS SOLID PLUS to stojący kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem, którego pojemność wynosi 107 litrów. Nowoczesny i elegancki design sprawia że kocioł idealnie komponuje się w każdym wnętrzu. Wbudowany zasobnik wykonany jest ze stali nierdzewnej, gwarantuje dostęp do ciepłej wody niezwłocznie po odkręceniu kranu. Dodatkowo wysoka moc wężownicy zapewnia natychmiastowe podgrzanie wody w zasobniku.

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SOLID PLUS
Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SOLID PLUS

Użycie komponentów z najwyższej półki technicznej oraz wysoka jakość wykonania pozwoliły na objęcie kotłów kondensacyjnych marki Termet 7-letnim okresem gwarancji. Zapewnia to wiele korzyści m.in. fachową opiekę Autoryzowanego Serwisanta Firmowego, regularną kontrolę urządzenia oraz pewność i komfort użytkowania wyrobu.

Warto również podkreślić, że nowoczesne kotły kondensacyjne marki Termet posiadają możliwość sterowania przez Internet jedną strefą grzewczą przy pomocy pakietu ROUND lub kilkoma strefami grzewczymi przy pomocy pakietu EVOHOME, oprócz tego w wybranych modelach kotłów istnieje możliwość podłączenia regulatora z komunikacją Open-Therm lub regulatora z sygnałem 0-10V. Natomiast we wszystkich kotłach po podłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej jest możliwość sterowania pogodowego.

Termet logotyp

Termet S.A.
ul. Długa 13, 58-160 Świebodzice
tel. 74 856 06 02, 74 856 06 27
doradztwo@termet.com.pl
www.termet.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Poradnik Berrety - Kotły kondensacyjne
Poradnik Berrety - Kotły kondensacyjne
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny