Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2007
Nagrody EISA
Europejskie Stowarzyszenie Audiowizualne EISA jest znaną na całym świecie, działającą od 25 lat organizacją zrzeszającą najlepsze europejskie pisma specjalistyczne audio, wideo i foto. W panelu audio/kino domowe, wyłącznym polskim członkiem EISA jest miesięcznik Audio. Stowarzyszenie corocznie przyznaje nagrody dla najlepszych produktów w wymienionych wyżej dziedzinach, korzystając z ogromnego wspólnego dorobku tysięcy przeprowadzonych testów. Ze względu na siłę stowarzyszenia, płynącą zarówno...

Europejskie Stowarzyszenie Audiowizualne EISA jest znaną na całym świecie, działającą od 25 lat organizacją zrzeszającą najlepsze europejskie pisma specjalistyczne audio, wideo i foto. W panelu audio/kino domowe, wyłącznym polskim członkiem EISA jest miesięcznik Audio. Stowarzyszenie corocznie przyznaje nagrody dla najlepszych produktów w wymienionych wyżej dziedzinach, korzystając z ogromnego wspólnego dorobku tysięcy przeprowadzonych testów. Ze względu na siłę stowarzyszenia, płynącą zarówno z jego liczebności (niemal 40 pism z 20 krajów), jak i najwyższych kompetencji członków, nagrody EISA uważane są za najcenniejsze laury, jakie „sprzęt” może zdobyć.

 

Przedstawienie nagrodzonych produktów szerokiej publiczności ma miejsce we wrześniowych wydaniach wszystkich miesięczników należących do EISA, zawiera specjalnie przygotowane zdjęcia i oficjalne uzasadnienia. Regułą jest jednorazowe (i wyłącznie w miesięcznikach EISA) prezentowanie tego materiału, służące ekskluzywności całego przedsięwzięcia. Ale ponieważ, jak już wspomniano, polskim członkiem EISA jest miesięcznik Audio, którego redakcja przygotowała cały zamieszczony tutaj materiał, udało się uzyskać zgodę EISA na rzecz wyjątkową – przedstawienie wszystkich nagród, z oryginalnymi zdjęciami i uzasadnieniami, w naszych „Wnętrzach”. To niewątpliwie wspaniała ich ozdoba... Nagrody EISA wskazują nie tylko na konkretne produkty, ale ponadto dzięki panoramie, jaką one tworzą, dobrze obrazują kierunek rozwoju rynku.

 

Uzasadnienia przybliżają nie tylko zalety produktów, ale też podpowiadają, jakie cechy nowych kategorii urządzeń są dla nich najbardziej charakterystyczne. Pewne kategorie urządzeń pojawiają się, inne znikają, chociaż w przyszłości mogą powrócić... Np. w tym roku zabrakło odtwarzacza DVD, który po dekadzie pełnej sukcesów, obecnie przeżywa upokorzenie, zalegaj ąc w supermarketach z ceną która sugeruje, że nawet nie warto się po niego schylać... ale być może za rok powróci, tak jak po kilku latach przerwy ponownie mamy w tym odtwarzacz CD, a nawet – w tym roku – gramofon analogowy! – to głównie gest w stronę audiofilów, ale dla wszystkich pewne antidotum na ekspansję sprzętu popularnego, przenośnego i wizyjnego. Więcej na temat EISA, a także listy nagród z poprzednich lat: www.eisa-awards.org

Ciąg dalszy artykułu w formacie pdf:


Pobierz wersję pdf: Nagrody EISA
Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje