Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 56629
ADAH Ćwiertka spółka jawna - Drążki do zasłon łazienkowych, półki narożne do łazienek

ADAH Ćwiertka spółka jawna Drążki do zasłon łazienkowych, półki narożne do łazienek

Telefon 33 875 47 23, 33 870 46 60
E-mail adah@adah.pl
Adres Beskidzka 5/B, 34-120 Andrychów
Drążki do zasłon prysznicowych i półki narożne do łazienek ADAH pozwolą podnieść estetykę i funkcjonalność już istniejącej łazienki oraz wydzielić część kąpielową. Działająca od 1991 r. na rynku firma produkująca drążki do zasłon łazienkowych „Adah sp.j.” z Andrychowa proponuje rozwiązanie oszczędne, estetyczne i wygodne. Montując drążek rozprężny, kątowy, łukowy, lub okrągły oraz zasłonę... Czytaj więcej
ADAH Ćwiertka spółka jawna

Drążki do zasłon prysznicowych i półki narożne do łazienek ADAH pozwolą podnieść estetykę i funkcjonalność już istniejącej łazienki oraz wydzielić część kąpielową. Działająca od 1991 r. na rynku firma produkująca drążki do zasłon łazienkowych „Adah sp.j.” z Andrychowa proponuje rozwiązanie oszczędne, estetyczne i wygodne.

Montując drążek rozprężny, kątowy, łukowy, lub okrągły oraz zasłonę prysznicową można uzyskać tanim sposobem oddzielenie części kąpielowej od reszty łazienki, oszczędzić na kosztach wytworzenia ciepłej wody (najczęściej gaz lub energia elektryczna) oraz kosztach odprowadzenia ścieków.

Prysznic zamiast kąpieli w wannie to około 3-krotnie mniejsze zużycie wody, oszczędność czasu i wygoda (posadzka pozostaje sucha). Koszt zakupu drążka i zasłony jest o wiele niższy niż koszt zakupu i zabudowy kabiny prysznicowej. Drążek montowany jest nad już istniejącą wanną lub brodzikiem bez konieczności przebudowy całej łazienki, a dzięki różnorodności oferowanych wyrobów istnieje możliwość dopasowania kształtu, wymiarów i koloru do większości łazienek.

Mając dwie ściany równoległe na końcach wanny czy też natrysku można zaledwie w kilka minut zamontować drążek rozprężny z zasłoną bez konieczności wiercenia. Drążki rozprężne dostępne są o rozpiętości od 70 cm do 250 cm (zakresy drążków z płynną regulacją: 70-110 cm, 105-180 cm, 140-250 cm). W przypadku gdy wanna (brodzik) stoi w narożniku lub pod piecykiem gazowym, stosuje się drążek kątowy (90/90 cm) lub uniwersalny kątowy. Takie rozwiązanie pozwala zabudować prysznic z trzech stron.

Drążek narożny jest mocowany do ścian za pomocą kołków rozporowych. Stosując podwieszenie do sufitu uzyskujemy dodatkową stabilizację narożnika drążka. Bardzo modne w łazienkach są półokrągłe wanny narożne. Do zabudowy wanien o takim kształcie dedykowane są drążki łukowe: symetryczne (80/80, 90/90, 120/120, 140/140 oraz 150/150 cm) i asymetryczne (90/140, 105/120, 105/140, 105/150 cm). Drążki te produkowane w dwóch grubościach i zróżnicowanej kolorystyce: 28 mm – kolory: biały, srebrny efekt chromu, srebrny anoda (matowy-satyna), popielaty, jasnobeżowy,  jasnoniebieski, różowy, czerwony, brązowy oraz 20 mm – kolory: biały, srebrny efekt chromu, srebrny anoda (matowy).

W 2010 roku firma wprowadziła do produkcji drążki okrągłe. Tworzą one z zamontowanymi deszczownicami i natryskami nowoczesny design łazienki. Okrągłe drążki aluminiowe o średnicy rurki 28 mm i średnicy okręgu 80, 90, 100 cm montowane są kołkami rozporowymi do ściany bocznej pomieszczenia. Element mocujący drążka zapewnia bardzo dużą stabilność mocowania. Dostępne kolory to: srebrny (efekt chromu), srebrny naturalna anoda (satyna), biały.

Firma ADAH proponuje bardzo wygodne w użytkowaniu półki narożne do łazienek, które montowane rozprężnie w narożniku łazienki pozwalają na niewielkiej przestrzeni umieścić wiele drobnych kosmetyków niezbędnych w łazience. Półki produkowane są jako: „ANNA” z czterema plastikowymi półkami, do zastosowania w narożniku natrysku lub nad wanną, półka „EWA”, która oprócz trzech półek wyposażona jest w trzy wieszaki na ręczniki, oraz pojedyncza półka „OLIVIA” mocowana bezpośrednio do ściany za pomocą kołka rozporowego.

Adapter drążka do zasłon łazienkowych
Jest to element zmieniający kąt mocowania do ściany drążków zasłon łazienkowych o średnicy 28 mm pozwalający na montaż dotychczas produkowanych drążków nie tylko prostopadle do ściany (kąt 90°) jak było do tej pory, ale również w zakresie od 25 do 155°. Zastosowanie adaptera umożliwia np. zamocowanie drążka przy skośnym poddaszu, lub ścianie ustawionej skośnie do wanny( brodzika) pod kątem innym niż 90°. W przypadku problemu z podwieszeniem drążka kątowego, lub łukowego do sufitu pozwala na zamocowanie tego wzmocnienia pod kątem do ściany bocznej przy zastosowaniu niestandardowego (wydłużonego) podwieszenia. Montaż wymaga wiercenia w ścianie. Adapter produkowany jest w kolorach: srebrny (efekt chromu), srebrny matowy (satyna), biały.

Drążki łukowe o regulowanej długości
Zmienność kąta mocowania do ściany dzięki zastosowaniu adaptera pozwoliła na wprowadzenie nowego rodzaju drążków łukowych, których długość można płynnie regulować w zakresie od 118 do 190 cm. Dzięki temu można je stosować między dwie ściany równoległe (jak drążki rozprężne), jako drążki kątowe symetryczne (min. 85/85 cm, maks. 135/135 cm i jako drążki kątowe typu „L”, czyli o dwóch różnych odległościach mocowania od narożnika łazienki (np. 70/175 cm). Drążki te produkowane są w kolorach: srebrny (efekt chromu), srebrny matowy (satyna).

INFORMACJE DODATKOWE

Kraj produkcji: Polska

Dystrybucja: hurt i detal

Gwarancja: rok

Pozostała oferta:

  • zasłony do łazienek: tekstylne i z PVC
  • kółka do zasłon prysznicowych dostosowane do kolorów drążków
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum