Ukryj się przed słońcem i upałem

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ukryj się przed słońcem i upałem

Choć większość z nas uwielbia letnią aurę, nadmiar słońca, a co za tym idzie - zbyt wysoka temperatura, na ogół nie są pożądane. Aby zapewnić sobie przyjemny chłód w domowym zaciszu, nawet podczas upalnego lata, wystarczy zainwestować w odpowiednie osłony - najlepiej zewnętrzne rolety lub żaluzje.

aktualizacja: 2020-07-28 09:39:31

Wbrew pozorom, zakup kilku wentylatorów czy montaż klimatyzacji wcale nie jest najskuteczniejszą metodą na utrzymanie w domach i mieszkaniach optymalnej temperatury. W ostatecznym rozrachunku dużo bardziej efektywne i ekonomiczne okazują się być osłony zewnętrzne np. żaluzje fasadowe mSun lub rolety more solutions marki MS więcej niż OKNA. Tworząc barierę termiczną jeszcze przed szybą - na zewnątrz budynku, spowalniają wymianę ciepła i zabezpieczają dom przed nadmiernym nagrzewaniem się.

- W efekcie - dla przykładu - dzięki żaluzjom mSun możemy obniżyć temperaturę wnętrza nawet o 10°C (przy temperaturze zewnętrznej na poziomie 35°C). A to bezpośrednio przekłada się nie tylko na nasz komfort, ale też na obniżenie wydatków na klimatyzację - wyjaśnia Paweł Lange, Product Manager w MS więcej niż OKNA.

Dobierz przesłonę do swoich potrzeb

Rolety i żaluzje fasadowe są nieporównywalnie efektywniejsze niż wewnętrzne przesłony. Nie są jednak identyczne - w kwestii funkcjonalności różnią się od siebie. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Rolety stanowią rozwiązanie tańsze. Poza tym, bywają traktowane jako dodatkowy element utrudniający włamanie. Z drugiej jednak strony, poważnie ograniczają dostęp do naturalnego światła, co bywa problematyczne. Żaluzje natomiast, choć nieco droższe, umożliwiają regulację stopnia nasłonecznienia, a do tego - stanowią oryginalną ozdobę bryły budynku.

Które rozwiązanie wybrać? Wydaje się, że właściwą odpowiedzią będzie "indywidualne dostosowanie osłony nie tylko do potrzeb użytkowników, ale i do konkretnego okna". Pod uwagę należy wziąć: ustawienia budynku względem słońca lub przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń. Poza tym, warto pamiętać, że jedno rozwiązanie nie wyklucza drugiego.

Wielu z Klientów MS więcej niż OKNA, w swoich domach z powodzeniem łączy oba typy osłon. Na fasadach południowych, na największych przeszkleniach w salonach, pokojach dziennych oraz gabinetach najczęściej pojawiają się żaluzje fasadowe. Z kolei w pomieszczeniach o mniejszym znaczeniu np. garażu i tam gdzie przebywamy rzadziej, wybierane są rolety. Szeroka paleta dostępnych kolorów (zarówno żaluzji, jak i rolet) pozwala na dopasowanie ich do siebie.

Roleta zewnętrzna MS więcej niż OKNA

Zewnętrzne osłony okienne MS więcej niż OKNA

Zamontuj kiedy chcesz, steruj jak chcesz

Co warte zaznaczenia, osłony zewnętrzne montować można nie tylko w przypadku nowych inwestycji, ale również w budynkach starszych. Choć optymalną opcją jest uwzględnienie ich już na etapie tworzenia projektu, to nawet jeśli tego nie zrobiliśmy, nic straconego.

- Montaż rolet i żaluzji zewnętrznych jest dużo prostszy niż mogłoby się wydawać. Bez problemu możemy je dopasować i zamocować w domu już zamieszkałym. I to bez większej ingerencji w jego bryłę czy ryzyka uszkodzenia elewacji - mówi Paweł Lange.

Wybierając osłony, warto również od razu poświęcić chwilę na rozważenie wariantów sterowania nimi. Co mamy do wyboru? Całkiem sporo.

W opcji podstawowej rolety i żaluzje mSun wyposażone są w sterowanie przewodowe - rolety opuszcza się i podnosi, a lamele żaluzji obraca - za pomocą przycisku. To dobre rozwiązanie w przypadku pokojów dziecięcych, gościnnych, czy biur, gdzie wiele osób powinno mieć możliwość regulacji. Opcję tę można rozszerzyć o sterowanie radiowe (zdalne) np. przy użyciu systemów marek Somfy czy Mobilus. Wówczas, aby zaciemnić pokój, wystarczy użyć pilota. Bez konieczności wstawania czy wchodzenia na piętro. Wariant ten umożliwia również tworzenie scenariuszy np. podnoszenie rolet w konkretnym pokoju o określonej godzinie.

Inną, bardziej zaawansowaną opcją jest sterowanie za pomocą smartfona i urządzeń mobilnych z wykorzystaniem systemów domu inteligentnego i dwukierunkowej komunikacji radiowej. Dzięki niemu, możemy nie tylko zmieniać ułożenie przesłon, ale również sprawdzić w jakim położeniu się znajdują. Mało tego. Istnieje możliwość zintegrowania żaluzji i rolet z systemami domu inteligentnego, w tym czujnikami wiatru i nasłonecznienia. Pozwala to zachować kontrolę nad domem nawet wówczas, gdy nas w nim nie ma.

Dodatkowo sporą popularność w ostatnim czasie zdobywa możliwość sterowania głosowego, i ta opcja również jest dostępna w przypadku rolet more solutions i żaluzji mSun. Produkty marki MS więcej niż OKNA są kompatybilne z większością dostępnych obecnie systemów.


www.ms.pl/produkty/

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje