Rolety zewnętrzne: jak poprawić efektywność energetyczną budynku?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rolety zewnętrzne: jak poprawić efektywność energetyczną budynku?

System rolet SCREEN od Anwis jest dostosowany do różnych sposobów montażu, w zależności od indywidualnych potrzeb lub sytuacji architektonicznych. W połączeniu z bogatą kolekcją tkanin o różnym współczynniku otwarcia (OF), doskonale sprawdza się nie tylko jako przesłona okien i dużych przeszkleń. Może być również montowana na werandach, pergolach czy tarasach.

aktualizacja: 2024-01-19 13:05:32
ANWIS Sp. z o.o.

Rolety zewnętrzne: jak dopasować je do każdego budynku?

W przypadku ukończonych obiektów możliwy jest montaż rolety SCREEN we wnęce okiennej lub na elewacji. Ten typ mocowania, w połączeniu z płaskim tyłem skrzynek oraz możliwością zastosowania prowadnic zamkniętych, doskonale sprawdza się również w przypadku samonośnych konstrukcji, takich jak pergole ogrodowe.

Montaż wnękowy pozwala dodatkowo na odwrotne mocowanie skrzynki (kwadratowej lub ściętej - 45°). Prowadnice razem z tkaniną zlokalizowane są wówczas bliżej zewnętrznej płaszczyzny konstrukcji, do której mocowana jest roleta. Zabieg ten pozwala na estetyczne przesłonięcie okien zlokalizowanych we wnęce, a w przypadku pergol, również maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

System osłon SCREEN Anwis może być także montowany podtynkowo, co pozwala na ukrycie elementów konstrukcyjnych rolety pod warstwą docieplającą. W tym celu stosowane są: skrzynka ze specjalnie wyprofilowanym nośnikiem tynku oraz prowadnice podtynkowe, mocowane przy pomocy profilu montażowego. W miejscu instalacji skrzynki do ściany, przewidziana jest warstwa izolacyjna XPS (polistyren ekstrudowany), która zabezpiecza nadproże przed tworzeniem się mostków termicznych.

W celu lepszego dopasowania rolety do projektu architektonicznego, firma Anwis oferuje kilka rozmiarów skrzynek (95 mm, 105 mm, 125 mm) w różnych kształtach: owalnym, kwadratowym lub ściętym - 45°. Budowa rolety pozwala dodatkowo na wykonanie produktu w dużych gabarytach, nawet do 18 m2.

Rolety SCREEN: odporne na silny wiatr i warunki atmosferyczne

Roleta SCREEN Anwis dostępna jest w dwóch konfiguracjach:

  • STANDARD - z prowadnicami bocznymi, w których prowadzona jest listwa obciążająca
  • ZIP, gdzie tkanina dodatkowo mocowana jest w prowadnicach za pomocą technologii zamka błyskawicznego ZIP.

Drugie rozwiązanie zapewnia doskonałe zabezpieczenie osłony przed silnym wiatrem. Przy maksymalnym wymiarze osłony (6 m x 3 m), roleta ma 3 klasę odporności wiatrowej, zgodną z normą PN-EN 13561. Oznacza to, że może być stosowana w większości obszarów budownictwa.

 

Roleta SCREEN Anwis

Rolety SCREEN: modne i funkcjonalne rozwiązanie

Tkaniny screenowe - wykonane z włókna szklanego lub poliestrowego, pokrytego PVC - są odporne na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych, w tym promieniowanie UV. Ich skład pozwala również na czyszczenie oraz zwijanie mokrej rolety.

Kolekcja Anwis obejmuje 47 tkanin o kilku współczynnikach otwarcia - OF 0%, 1%, 3%, 4%. Wraz z jego wzrostem, zwiększa się stopień przenikania światła. Roleta o wartości OF 0% zapewni więc pełną prywatność oraz całkowite zaciemnienie. W ofercie dostępne są również ​3 kolory zamka ZIP (biały, szary, czarny), dopasowane do oferowanej kolekcji tkanin.

Nowoczesne wzornictwo i kolorystyka osprzętu, zapewniają dostosowanie rolety do każdego obiektu architektonicznego. W tym celu firma Anwis wprowadziła do oferty kolekcję 15 kolorów: od bieli, beżów czy szarości, po antracyt, grafit i czerń.  Rolety mogą być również wykonane na indywidualne zamówienie, w oparciu o paletę kolorów RAL.

 

Roleta SCREEN Anwis

Jak wygodnie sterować roletami zewnętrznymi?

Wszystkie modele rolet SCREEN Anwis wyposażone są w sterowanie elektryczne. Umożliwia ono operowanie pojedynczą roletą lub ich grupami za pomocą przełącznika naściennego lub pilota RTS. Istnieje również możliwość podłączenia osłon do automatyki pogodowej lub programatora czasowego.

Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu centralnego zarządzania budynkiem, wyposażonego w funkcję informacji zwrotnej. Umożliwia on zdalną obsługę rolet z poziomu aplikacji na urządzeniach mobilnych (system Android lub iOS), połączonych z Internetem.

Produkty ANWIS objęte są 36 miesięczną gwarancją producenta.

Zdaniem naszych Czytelników

Gość Robert Patrzałek

08 Aug 2022, 17:19

Jest to ciekawe rozwiązanie, ale jak wtedy z bezpieczeństwem? Ja myślę, że tradycyjne rolety zewnętrzne takie energooszczędne podnoszą też bezpieczeństwo.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły