Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Ile kosztuje moskitiera na okno balkonowe?

Owady, choć w większości pożyteczne, potrafią uprzykrzyć życie. Trudno się przed nimi uchronić zwłaszcza latem, kiedy okna pozostają otwarte, a insekty wykazują się dużą aktywnością. Jedynym skutecznym sposobem jest zamontowanie moskitiery we wszystkich oknach, w tym balkonowych, a czasem także w drzwiach. Ile to kosztuje?

Ile kosztuje moskitiera na okno balkonowe?
ANWIS Sp. z o.o. Systemy żaluzjowe i roletowe ANWIS
www.anwis.pl
ANWIS Sp. z o.o. Systemy żaluzjowe i roletowe ANWIS
Dane kontaktowe:
54 412 88 00
Smocza 16/18, 87-800 Włocławek

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jakie są rodzaje moskitier okiennych?
  • Jaka moskitiera na okna, a jaka na drzwi?
  • Ile kosztują moskitiery na drzwi balkonowe?

Rodzaje moskitier okiennych

W zależności od potrzeb i oczekiwań, wybrać można jeden z kilku wariantów moskitier. Moskitiera ramkowa to jeden z najbardziej popularnych sposobów zabezpieczenia wnętrz domu bądź mieszkania przed komarami, meszkami czy innymi owadami. To komfortowe rozwiązanie m.in. dla tych pomieszczeń, które są często wietrzone.

Montaż moskitier ramkowych na okno jest stosunkowo szybki i bezinwazyjny. Wystarczy przymocować osłonę do futryny okiennej przy pomocy obrotowych uchwytów.  To działa także w drugą stronę – po sezonie letnim lub podczas mycia okien moskitierę można w łatwy sposób zdemontować. Co istotne, moskitiera ramkowa pasuje do wszystkich rodzajów okien.

Innym typem moskitiery jest moskitiera rolowana pionowa, przypominająca klasyczną roletę. Jej konstrukcja oparta jest na siatce nawiniętej na wałek i schowanej w kasecie z prowadnicami. Użytkownik rozwija roletę tylko wtedy, kiedy chce chronić pomieszczenie przed owadami.

Rozwiniętą moskitierę blokuje się przy pomocy listwy hakowej lub zaczepów, które znajdują się w prowadnicach. Z chwilą, w której nie jest już potrzebna, wystarczy zwolnić osłony z uchwytów, by moskitiera automatycznie wsunęła się w kasetę.

Moskitiery drzwiowe/balkonowe

Aby skutecznie zabezpieczyć pomieszczenia przed owadami należy także zamocować moskitierę na drzwi balkonowe (czasem też na drzwi wyjściowe, jeśli pozostają otwarte). Taka moskitiera mocowana jest za pomocą zawiasów do futryny lub fasady budynku. Wyposażona jest w magnesy oraz uszczelkę szczotkową, które pomagają ochronić pomieszczenie przed przedostaniem się do niego owadów.

Dla wygody moskitiera tego typu wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz samozamykacz, powodujący automatyczne domykanie się moskitiery. Moskitiera dedykowana do takich zastosowań produkowana jest na wymiar. Cenę tego rozwiązania przybliżymy za chwilę. W drzwiach balkonowych, na tarasach czy w ogrodach zimowych doskonale sprawdzają się też moskitiery przesuwne, których skrzydła poruszają się na prowadnicach (górnej i dolnej, jedno lub dwutorowej).

Moskitiera przesuwna ANWIS idealna do dużych przeszkleń.

Maksymalne wymiary takiego skrzydła wynoszą 2 x 2,5 m. Ważne jest przy tym, że moskitiera tego typu została skonstruowana w taki sposób, aby nie ograniczała widoczności w świetle szyby. Czołowy producent moskitier, firma ANWIS posiada w swojej ofercie bogatą gamę kolorystyczną, pozwalającą dopasować moskitierę do koloru stolarki okiennej, a także szereg rozmiarów, które umożliwiają dopasowanie jej wielkości do dostępnego miejsca.

W drzwiach balkonowych, a także w przeszkleniach prowadzących na patio lub taras dobrym wyborem będzie zamocowanie moskitiery plisowanej. Ma ona modułową budowę, która umożliwia złożenie jej w system jedno lub dwuskrzydłowy. Po złożeniu siatka chowa się w profilu aluminiowym, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca.  

Koszt moskitiery na drzwi balkonowe

Firma ANWIS produkuje moskitiery balkonowe na wymiar, co oznacza, że ich cena uzależniona jest od wielkości. Niektóre z wariantów mogą występować jedynie w określonych przedziałach rozmiarowych. Najtańszą opcją jest moskitiera drzwiowa mocowana na zawiasy. Jej cena dla przykładowego rozmiaru 800 x 2100 rozpoczyna się już od 735 zł.Dla tego samego wymiaru moskitiera plisowana w wariancje jednoskrzydłowym kosztować będzie ok. 1580 zł.

W większym rozmiarze, 1400 x 2100 typowa moskitiera drzwiowa nie jest już dostępna. Można natomiast zakupić moskitierę przesuwaną w cenie od 1281 zł lub plisowaną od 1881 zł. Dla rozmiaru 1700 x 2300 będzie to odpowiednio od 1485 zł za przesuwną i od 2014 zł za plisowaną.

Wszystkie dotychczasowe przykładowe ceny dotyczą wersji jednoskrzydłowych. A jak wygląda to w przypadku moskitier drzwiowych dwuskrzydłowych? Dla przykładowego rozmiaru 3000 x 2000 cena za moskitierę przesuwną wynosić będzie od 2884 zł, a za plisowaną – od 3762 zł. Warto podkreślić, że powyższa kalkulacja jest przybliżona, sporządzona w oparciu o cennik osłon zewnętrznych 2023 i nie uwzględnia usług pomiaru oraz montażu.

Ceny moskitier uzależnione są od indywidualnej konfiguracji wybranego systemu. Aby uzyskać pomoc w doborze właściwego modelu i rozmiaru, najlepiej jest skontaktować się z fachowcami z jednego z autoryzowanych salonów firmy ANWIS lub napisać do producenta poprzez formularz kontaktowy.

źródło i zdjęcia: Anwis