Jakie okna przesuwne wybrać?

Jeśli właśnie wybierasz drzwi na taras, szukasz zapewne rozwiązań nowoczesnych, posiadających walory, których nie miały powszechnie stosowane drzwi otwierane. Z pewnością Twoje zainteresowanie wzbudziły okna przesuwne. W tym tekście podpowiemy, na jakie ich cechy powinieneś zwrócić uwagę.

Jakie okna przesuwne wybrać?
George Stolarka okienna i drzwiowa
george.pl
George Stolarka okienna i drzwiowa
george.pl
Dane kontaktowe:
18 44 33 111
Zobacz firmę w innym dziale: Domy i konstrukcje

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?

Po pierwsze - wysokość progu

To kluczowy czynnik wpływający na komfort korzystania z okien przesuwnych. W tradycyjnych modelach uchylno-przesuwnych próg wykonany jest ze standardowego profilu ramy okiennej. Jednak dla osób z niesprawnością ruchową, seniorów lub małych dzieci o nieskoordynowanych ruchach może to być kłopotliwe.

W takim przypadku dobrze, abyś rozważył modele drzwi tarasowych z progiem obniżonym lub wpuszczonym w posadzkę. Dobrym wyborem może być system podnoszono przesuwny HS, oferowany przez firmę George.

Pamiętaj także, że w niektórych okolicznościach, zwłaszcza związanych z klimatem i silnymi opadami śniegu, wyższy próg może być zaletą. Jeśli mieszkasz w górach, idealnym rozwiązaniem będzie system Climatech, wyposażony w specjalny próg do chłodniejszych klimatów i ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Po drugie - szerokość światła przejścia

Zwróć uwagę na ten parametr - to on decyduje o tym, jaką masz wolną przestrzeń po otwarciu drzwi przesuwnych. Szerokość światła przejścia może się różnić w zależności od modelu okna.

Warto, abyś zwrócił uwagę na system drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE, który bazuje na wąskich aluminiowych profilach. Ten system zapewnia użytkownikowi komfortowe, bezprogowe przejście z domu na taras, a na dodatek można w nim uzyskać duże gabaryty drzwi.

Co więcej, mimo rozmiarów, drzwi mają lekką konstrukcję, sprawiającą wrażenie lekkiej i delikatnej, a całość stanowi niemal jednolite przeszklenie z wąskimi liniami podziału, idealnie wkomponowując się w luksusowe budownictwo.

Po trzecie - wielkość przeszklenia

Z pewnością wolisz oglądać świat za szybą niż ramę okienną. Oprócz wspomnianego wyżej systemu MB-SKYLINE zwróć także uwagę na IMAGO, innowacyjny system okuć do okien drewnianych w systemie HS podnoszono-przesuwnym.

Projektanci tego okna pomyśleli o tym, by element, który nie jest przesuwny, miał prawie niewidoczną ramę. Takie okno nada Twojemu budynkowi nowoczesny charakter, a wnętrzom znakomite doświetlenie. No i ten widok!

Po czwarte - parametry cieplne

Ideą przyświecającą współczesnemu budownictwu jest energooszczędność, rozumiana zarówno jako mniejsze zużycie prądu, jak i mniejsze straty ciepła. Jednym ze słabszych punktów, w kontekście izolacji termicznej budynków są okna.

Dlatego tak ważne jest, abyś szukał takich, które wykazują jak najwyższe parametry termoizolacyjne. Dobrym przykładem jest system MB-77HS, który ma jedne z najlepszych parametrów w tej grupie produktów.

Jest on dostępny w dwóch wariantach konstrukcji, zróżnicowanych właśnie pod względem izolacji termicznej. Zastosowane do jego produkcji materiały i rozwiązania pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej.

Po czwarte - łatwość i intuicyjność obsługi

Wszystkie okna w ofercie firmy George dają pewność komfortowego użytkowania. Każdy typ okien przesuwnych ma jednak nieco inny sposób funkcjonowania, dlatego osobiście sprawdź go przed dokonaniem wyboru.

źródło i zdjęcie: George