Energooszczędność i Koalicja Termomodernizacji

1 grudnia 2022 roku czołowi producenci stolarki otworowej zawiązali Koalicję Termomodernizacji. Jej najważniejszym zadaniem jest edukacja sprzedawców w zakresie informowania i udzielania klientom pomocy w wykorzystaniu aktualnych programów dotacji na wymianę okien i drzwi. Do inicjatywy sukcesywnie dołączają kolejni koalicjanci oraz partnerzy.

Energooszczędność i Koalicja Termomodernizacji
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o. Okna PCV
dobroplast.pl
DOBROPLAST FABRYKA OKIEN Sp. z o.o. Okna PCV
Dane kontaktowe:
86 276 35 00
Stary Laskowiec 4, 18-300 Zambrów
Zobacz firmę w innym dziale: Okna i drzwi balkonowe z PVC

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?

Dlaczego klienci nie korzystają z dotacji na wymianę okien?

- poszukiwania odpowiedzi na takie pytanie podjęli się analitycy z Centrum Analiz Branżowych. Wyniki przeprowadzonych przez siebie badań zaprezentowali podczas tegorocznych targów BUDMA.

Jak się okazuje, spośród tych klientów, którzy w ubiegłym roku zdecydowali się na wymianę okien, zaledwie 13% skorzystało z możliwości otrzymania dofinansowania z programu Czyste Powietrze. Zdaniem analityków, powodem tego jest przede wszystkim niewiedza - ponad połowa kupujących nie miała świadomości, że może starać się o środki z takiej dotacji na wymianę okien.

Nowy model sprzedaży

Koalicja zawiązana została podczas webinarium, organizowanego przez Forum Branżowe. To wtedy zaproponowany został nowy model sprzedaży, łączący ofertę produktową z pomocą klientowi w uzyskaniu środków z jednego z programów dotacyjnych. Pomysłodawcom przyświecał wspólny cel stymulowania rynku remontowego.

W ramach Koalicji Termomodernizacji mają zostać zorganizowane szkolenia. Są one skierowane przede wszystkim do regionalnych przedstawicieli handlowych. Po odbyciu szkolenia przedstawiciele handlowi mają zostać doradcami dla swoich dilerów a dilerzy będą pozyskaną wiedzę przekazywać bezpośrednio inwestorom.

Zgodnie z założeniami, do końca maja 2023 roku przeszkolonych miało zostać kilkuset przedstawicieli handlowych. Cel ten został już właściwie zrealizowany. W szkoleniach on-line udział wzięło już bowiem prawie 500 handlowców i dilerów stolarki. W stacjonarnych kursach egzaminacyjnych uczestniczyło 140 kandydatów na doradców - wszyscy zdali test egzaminacyjny i otrzymali dyplomy, poświadczające ich kompetencje.

Takie szkolenie przeszli m.in. przedstawiciele handlowi i dilerzy związani z Fabryką Okien Dobroplast, która aktywnie włączyła się w prace Koalicji. Wszyscy pozytywnie przeszli przez egzaminy i od teraz mogą skutecznie wspomóc klientów w staraniach o otrzymanie dofinansowania.

Warto wiedzieć, że doradcy ds. dotacji uzyskują nie tylko świadectwo kompetencji, ale również materiały promocyjne do wykorzystania w swoim salonie, dostęp do strefy doradcy na stronie Koalicji oraz stałe wsparcie Punktu Konsultacyjnego.

Co więcej, każdy doradca może być umieszczony na liście polecanych doradców Koalicji (można ich odszukać na stronie poprzez zakładkę "Znajdź doradcę"). Znajdują się tam już m.in. doradcy związani z Dobroplastem.

Dzięki tym działaniom Koalicja chce zwiększyć ilość wniosków składanych w programie Czyste Powietrze, które związane są z wymianą stolarki. Dodatkowym atutem ma być profesjonalizacja środowiska dilerów stolarki w zakresie doradztwa oraz pozyskiwania dotacji z różnych programów termomodernizacji.

Dotacjenaokna.pl

Jedną z pierwszych inicjatyw zrealizowanych w ramach Koalicji, było przygotowanie strony, na której znajdują się wszelkie niezbędne informacje, dotyczące programu Czyste Powietrze i możliwości pozyskania z niego środków na wymianę okien i drzwi.

Jest to o tyle cenna akcja, że dotąd ten popularny rządowy program najczęściej kojarzony był z wymianą pieców na paliwo stałe. Nie wszyscy wiązali go z możliwością pozyskania funduszy na wymianę stolarki otworowej i inne działania związane z głęboką termomodernizacją budynków.

Na stronie, w zakładce Aktualności, znaleźć można m.in. informacje o organizowanych kursach dla przedstawicieli handlowych i dilerów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Umieszczone na niej artykuły stanowią dla nich również cenne wsparcie merytoryczne. W zamyśle pomysłodawców strona ma także promować wymianę stolarki.

Na www.dotacjenaokna.pl umieszczony został program wideo, przygotowany w celu objaśnienia zagadnień związanych z Koalicją.

źródło i zdjęcie: DOBROPLAST FABRYKA OKIEN