Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
ALUTECH Inc. Aluminiowe systemy profilowe
www.alutech24.pl
ALUTECH Inc. Aluminiowe systemy profilowe
Dane kontaktowe:
608 300 957

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Rolety zewnętrzne w nowo projektowanym budynku - co powinniśmy o nich wiedzieć?

Decyzja o inwestycji w aluminiowe rolety zewnętrzne do budynku jednorodzinnego zazwyczaj wiąże się z pewnymi oczekiwaniami.

Rolety zewnętrzne w nowo projektowanym budynku - co powinniśmy o nich wiedzieć?

Każdy inwestor powinien być świadomy, iż spełnienie tych oczekiwań jest w dużej mierze powiązane z wyborem systemu skrzynek, w jakim roleta będzie zainstalowana, oraz w jeszcze większym stopniu z rzetelnością wykonanego montażu.

Sugerując się argumentami "za" i "przeciw" większość inwestorów decyduje się na wybór aluminiowych systemów adaptacyjnych do zabudowy podtynkowej – ukrytych w warstwie ocieplenia. Jest to rozwiązanie ekonomicznie optymalne z punktu widzenia właściwości izolacji termicznej oraz akustycznej, wiąże się jednak z koniecznością umiejętnego zaplanowania instalacji.

Ważne, aby architekt przewidział zastosowanie takiego systemu i zaprojektował cofnięcie nadproży o grubość odpowiadającą dodatkowej izolacji termicznej. Natomiast jeśli inwestor spóźnił się z decyzją, i okna już są zlicowane z murem, to z pomocą przychodzą odpowiednie rozwiązania systemowe umożliwiające odsadzenie rolety od stolarki.

Można zastosować specjalne prowadnice pozwalające na właściwe docieplenie nadproży. Należy przy tym pamiętać o grubości warstwy izolacyjnej budynku i że każdy system potrzebuje miejsca aby się w niej "ukryć". Prawidłowo dobrane, wykonane oraz zainstalowane rolety zewnętrzne dadzą chłód latem, ciepło zimą, ciszę od zgiełku i bezproblemowe użytkowanie na lata.

źródło i zdjęcie: Alutech