Eclisse - drzwi przesuwne chowane w ścianę oraz drzwi rozwierane ukryte

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Eclisse - drzwi przesuwne chowane w ścianę oraz drzwi rozwierane ukryte

Systemy do drzwi chowanych w ścianę pozwalają nie tylko na optymalizację przestrzeni, lecz także na zmianę aranżacji wnętrza oraz jego funkcjonalności. Kasety pozwalają zmieniać charakter wnętrza łącząc lub dzieląc pomieszczenia w zależności od potrzeby mieszkańców.

aktualizacja: 2020-02-24 09:14:49
ECLISSE POLSKA

Funkcjonalność, estetyka i bezpieczeństwo to podstawowe cechy gwarantujące użyteczność produktów Eclisse, która w swojej ofercie ma 20 opatentowanych rozwiązań mających na celu podwyższenie komfortu użytkowania pomieszczeń.

Kaseta pojedyncza ościeżnicowa

Doskonale sprawdza się w niedużych pomieszczeniach, łazienkach, korytarzach, komórkach, gdyż angażuje niewielką powierzchnię użytkową. Klasyczne wykończenie drewnianą ościeżnicą i opaskami maskującymi zapewnia możliwość wizualnego dostosowania do innych drzwi mieszczących się w pomieszczeniu.

Eclisse kaseta pojedyncza ościeżnicowa

Kaseta podwójna ościeżnicowa

Stwarza możliwość łatwego izolowania i łączenia pomieszczeń. W czasie codziennego użytkowania rozsunięte drzwi pozwalają na swobodne przemieszczanie się po przestrzeni mieszkalnej. W przypadku potrzeby stworzenia bardziej kameralnego klimatu wystarczy zsunąć ze sobą skrzydła.

Eclisse kaseta podwójna ościeżnicowa

Kaseta teleskopowa

Pozwala połączyć dwa pomieszczenia z możliwością zachowania dogodnie szerokiego przejścia przy zaangażowaniu niewielkiej powierzchni na kieszeń kasety. Dwa oddzielne pomieszczenia mogą stworzyć jedną przestrzeń po schowaniu skrzydeł do kasety. Występuje też w wersji podwójnej, która umożliwia uzyskanie niezwykle szerokiego przejścia.

Eclisse kaseta teleskopowa

Kaseta luce

Można zastosować ją w miejscach, w których niezbędne jest uzbrojenie w media (kable elektryczne, telefoniczne, informatyczne, włączniki oświetlenia, kinkiety świetlne). System ma specjalne profile ochronne montowane wewnątrz kasety, w których umieszcza się okablowanie. Kaseta umożliwia zamontowanie kilku punktów elektrycznych. Występuje też w wersji podwójnej.

Eclisse kaseta LUCE

Kaseta bezościeżnicowa Syntesis®

Nowa koncepcja montażu drzwi przesuwnych. Kaseta niewymagająca zastosowania drewnianych ościeżnic i opasek maskujących. Dzięki takiej konstrukcji panel drzwiowy dyskretnie umieszczony jest w kasecie, efektem czego jest nowoczesny design z zastosowaniem najnowszej technologii. Drzwi stają się niewidoczne, nie zwracają uwagi, nie stanowią rzucającego się w oczy elementu wnętrza. Niebanalny design jest wynikiem minimalizmu zachowanego przy tworzeniu produktu. Występuje też w wersji podwójnej.

Eclisse kaseta bezościeżnicowa Syntesis®

Drzwi rozwierane ukryte

Rozwiązanie umożliwiające zainstalowanie drzwi, gdzie aluminiowa ościeżnica oraz zawiasy są niewidoczne-ukryte. W zależności od preferencji, drzwi mogą być malowane w kolorze ściany, oddając efekt ciągłości poprzez idealne skomponowanie się z nią. Alternatywnie, drzwi mogą być malowane kolorami z palety RAL bądź ozdobione wykończeniami lub nadrukami, według intencji projektanta wnętrz lub inwestora. Występują też w wersji podwójnej.

Eclisse - drzwi rozwierane ukryte

Drzwi rozwierane ukryte z ozdobą ościeżnicą

Drzwi rozwierane ukryte ECLISSE 40 jest pierwszym produktem eksponującym ościeżnicę: rama wyłania się ze ściany tworząc dyskretną lecz widoczną ozdobę. Nie stanowi już wyłącznie elementu technicznego i funkcjonalnego, a przeistacza się w element ozdobno-wykończeniowy. Z jednej strony przejścia ozdobne profile otaczają drzwi niczym rama obraz, z drugiej drzwi licują się ze ścianą. Po raz pierwszy ościeżnica odgrywa wiodącą rolę estetyczną i wizualną.

Eclisse - drzwi rozwierane ukryte z ozdobą ościeżnicą

Niemal wszystkie produkty Eclisse dostosowane są do wykończenia płytą gips-karton lub mokrym tynkiem. Drzwi przesuwne sprawdzają się idealnie w pomieszczeniach, w których zastosowanie drzwi rozwieranych powoduje szereg kolizji komunikacyjnych. Natomiast w większych przestrzeniach pełnią funkcję elementu dekoracji wnętrza dzięki możliwości zamontowania różnorodnych paneli drzwiowych od tradycyjnych drewnianych po zdobione tafle szklane.

Drzwi rozwierane ukryte są odpowiedzią na ciągłe poszukiwania czegoś niebanalnego w tematyce designu i aranżacji. Niby są, a jakby ich nie było.

Bogata gama rozwiązań Eclisse pozwala na urzeczywistnienie indywidualnych wizji architektów i inwestorów. Firma, wychodząc naprzeciw klientom, stale udoskonala swoje produkty wykorzystując sugestie płynące od inwestorów, montażystów i wykonawców. Stawia na jakość, łatwość montażu oraz elegancję.

Przydatne linki:

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny