Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 6/2018
Posadzki w salonie

Reprezentacyjna funkcja salonu sprawia, że wybór posadzki musi być bardzo przemyślany. Najlepiej, aby przez długie lata zachowywała ona estetyczny wygląd (mimo intensywnego użytkowania) i była łatwa do utrzymania w czystości.

Dodatki we wnętrzu możemy zmieniać co sezon, podłoga zostaje na lata. Do dyspozycji mamy jednak różnorodne wykończenia, w tym rozmaite deski, klepki, a także płytki. Drewno jest stworzone na posadzkę do salonu - wygląda atrakcyjnie, naturalnie, wycisza i ociepla wnętrze, przyjemnie się po nim chodzi. Nawet parkiet przemysłowy coraz częściej wkracza do nowocześnie urządzanych domów. Wszechobecne panele podłogowe zyskują zwolenników dzięki niskiej cenie, szybkiemu montażowi i szerokiej ofercie. Płytki ceramiczne oraz kamienne to również słuszny wybór - zwłaszcza wtedy, gdy planujemy ogrzewanie podłogowe.

W dużym formacie

Płytki na podłodze w salonie nie dziwią obecnie nikogo. Bogate wzornictwo pozwala dopasować je do wystroju każdego pomieszczenia. Umożliwiają wykonanie jednolitej posadzki na całej kondygnacji, bo na ogół wybiera się je także do przedpokoju, kuchni, łazienki (jako najtrwalszy materiał). Są idealne na ogrzewanie podłogowe - dobrze przewodzą ciepło i wykazują odporność na zmiany temperatury.

Kafelki są łatwe w utrzymaniu - bez problemu się je czyści, właściwie nie wymagają konserwacji. W nowoczesnych wnętrzach znajdziemy przede wszystkim te duże, jasne i gładkie (z wąską, prawie niewidoczną fugą). Taka posadzka wygląda lekko, elegancko, rozjaśnia oraz powiększa przestrzeń. Cenione są też wyroby, które doskonale imitują drewno, kamień, beton, wiernie odwzorowując rysunek usłojenia, sęki czy pęknięcia. Mają kształt i wymiary desek podłogowych, kamiennych bloków albo wielkoformatowych płyt betonowych.

Małgorzata Kolmus
fot. Tubądzin

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny