Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Zlewozmywaki i baterie

W kuchni sięgamy do nich częściej, niż nam się wydaje. Jak często – dowiadujemy się podczas awarii wodociągu. Zlewozmywak i bateria to zwykle pierwszy i ostatni przystanek wieloetapowego procesu kulinarnego. Korzystając z nich, możemy się dziś cieszyć pełnią komfortu.

ZGRANA PARA

Mogą tworzyć zespół ze stali, ale także duet zbudowany z różnych materiałów. Lśniąca chromem bateria będzie się świetnie komponowała zarówno ze zlewozmywakiem z kompozytu mineralnego, jak i ze zlewem ceramicznym, ukształtowanym na podobieństwo wzorów sprzed stulecia. Do tych materiałów należy dodać szkło, które coraz częściej bywa elementem zlewozmywakowej obudowy (jako budulec samej misy jest zbyt kruche) oraz kamień, z którego powstają zlewy monolityczne, zintegrowane z blatem. Co więcej, armatura też może być wzbogacona innym tworzywem; staromodne krany z ceramicznymi kurkami czy baterie o konglomeratowych korpusach nie należą dziś do rzadkości. Dzięki tym możliwościom łatwo skomponować stanowisko pracy, które oprócz komfortu i ergonomii, zapewni nam przyjemne wrażenia estetyczne.

 

W kwestii właściwości praktycznych proponowane są baterie z wyciąganymi wylewkami, które stają się powoli standardem. Z ich użyciem dużo łatwiej opłukać duży garnek czy wyszorowany zlew bądź napełnić wysoki wazon. Na zmywak trafiła też elektronika; kurki i uchwyty do regulacji strumienia coraz częściej zastępują pokrętła z ledowym podświetleniem, w których kolor światła informuje o temperaturze wody. Można też dostać armaturę z podświetlanymi wylewkami, a także z włącznikami sensorowymi.

fot. BLANCO

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny