Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Meble i akcesoria łazienkowe

Ukryją wszystko, czego nie chcemy pokazywać. Dodadzą łazience urody i szyku. W zależności od naszej decyzji, podkreślą albo ostatecznie określą styl aranżacji. Meble i akcesoria to końcowy etap wnętrzarskiej kreacji, ale ich wpływ na ostateczny efekt i na nasz komfort jest nie do przecenienia.

MOŻLIWOŚCI MANEWRU

Regały, szafki, wieszaki i uchwyty to zespół, który jako ostatni wkracza na łazienkową scenę. Po ich zamontowaniu pozostaje już tylko ustawić mydelniczki, flakony i rozłożyć dywaniki. A jednak to właśnie na tym etapie wnętrze zyskuje ostatni estetyczny szlif, dlatego zamiast niecierpliwie dążyć do zakończenia prac, warto poświęcić mu więcej czasu i uwagi. Komplet meblowy to pojęcie, które jest synonimem wygody – przecież najprościej urządzić wnętrze łazienki za pomocą gotowego zestawu.

 

Takie rozwiązanie ma niezaprzeczalne zalety: nie musimy łamać głowy nad dopasowaniem poszczególnych elementów, bo producent zrobił to za nas. Kolekcje mebli o specjalnym przeznaczeniu są też z reguły przystosowane do panujących w łazience specyficznych warunków i dobrze zaspokajają elementarne wymagania funkcjonalne.

 

Do niedawna jednak zakup mebli "w komplecie" miał poważną wadę: skazywał nas na monotonię, wprowadzając do łazienki schemat. Na szczęście współczesna oferta producentów pozwala o tym zapomnieć. Dziś kupując jedną kolekcję, kupujemy zwykle wiele możliwości. Zdarza się, że ten sam mebel może stać na nóżkach lub wisieć na ścianie, w dodatku poziomo bądź pionowo. Dla uzyskania efektu świeżości, warto jednak połączyć komfort, jaki zapewniają meble systemowe, z akcentem indywidualizmu. Wzbogaćmy naszą łazienkę o choćby jeden element „obcy”: oryginalny taboret, komódkę czy lustro z innej bajki. Odrobina kontrkultury nie zaszkodziła jeszcze żadnemu systemowi.

fot. BISK

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje