Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Meble i akcesoria łazienkowe

Ukryją wszystko, czego nie chcemy pokazywać. Dodadzą łazience urody i szyku. W zależności od naszej decyzji, podkreślą albo ostatecznie określą styl aranżacji. Meble i akcesoria to końcowy etap wnętrzarskiej kreacji, ale ich wpływ na ostateczny efekt i na nasz komfort jest nie do przecenienia.

MOŻLIWOŚCI MANEWRU

Regały, szafki, wieszaki i uchwyty to zespół, który jako ostatni wkracza na łazienkową scenę. Po ich zamontowaniu pozostaje już tylko ustawić mydelniczki, flakony i rozłożyć dywaniki. A jednak to właśnie na tym etapie wnętrze zyskuje ostatni estetyczny szlif, dlatego zamiast niecierpliwie dążyć do zakończenia prac, warto poświęcić mu więcej czasu i uwagi. Komplet meblowy to pojęcie, które jest synonimem wygody – przecież najprościej urządzić wnętrze łazienki za pomocą gotowego zestawu.

 

Takie rozwiązanie ma niezaprzeczalne zalety: nie musimy łamać głowy nad dopasowaniem poszczególnych elementów, bo producent zrobił to za nas. Kolekcje mebli o specjalnym przeznaczeniu są też z reguły przystosowane do panujących w łazience specyficznych warunków i dobrze zaspokajają elementarne wymagania funkcjonalne.

 

Do niedawna jednak zakup mebli "w komplecie" miał poważną wadę: skazywał nas na monotonię, wprowadzając do łazienki schemat. Na szczęście współczesna oferta producentów pozwala o tym zapomnieć. Dziś kupując jedną kolekcję, kupujemy zwykle wiele możliwości. Zdarza się, że ten sam mebel może stać na nóżkach lub wisieć na ścianie, w dodatku poziomo bądź pionowo. Dla uzyskania efektu świeżości, warto jednak połączyć komfort, jaki zapewniają meble systemowe, z akcentem indywidualizmu. Wzbogaćmy naszą łazienkę o choćby jeden element „obcy”: oryginalny taboret, komódkę czy lustro z innej bajki. Odrobina kontrkultury nie zaszkodziła jeszcze żadnemu systemowi.

fot. BISK

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny