Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Umywalki, sedesy, bidety

Choć umywalka, sedes, a od pewnego czasu także i bidet, należą do podstawowego łazienkowego standardu, ich formy wciąż potrafią nas zadziwić. Okazuje się, że nasza fantazja może znaleźć wyraz w tych właśnie najbardziej zasadniczych urządzeniach!

HARMONIJNA RÓŻNORODNOŚĆ

Jeśli chodzi o podstawowy asortyment w dziedzinie łazienkowej higieny, najpopularniejsza jest oczywiście biała ceramika. To materiał, który budzi silne skojarzenia z nieskazitelną czystością, a na takim właśnie wrażeniu zależy nam w łazience. Postarajmy się nie zepsuć go pochopnymi wyborami. Biel ma niejedno oblicze; jeśli zdecydujemy się na urządzenia od różnych producentów czy z różnych kolekcji tej samej firmy, grozi nam bałagan estetyczny. Nawet jeśli sprzęty będą do siebie pasowały kształtem, odcień tworzywa może być znacząco inny.

 

Można natomiast – a czasem nawet warto – wprowadzić różnorodność zamierzoną, zestawiając parę bliźniaczych sanitariatów z efektowną umywalką z zupełnie odmiennego materiału: kamienia, konglomeratu mineralnego, drewna lub szkła. W towarzystwie takiej „gwiazdy” artyści drugiego planu – sedes i bidet – powinni zachować dyskrecję i umiar. Im prostsza będzie ich forma, tym większe wrażenie zrobi uroda nietypowej umywalkowej misy.

 

Umywalki niecodzienne – te zabawne, wykonane z kolorowych tworzyw, ale także stalowe, nawiązujące surowością formy do estetyki loftu, albo przeciwnie, wyjątkowo dekoracyjne, o arystokratycznych pałacowych konotacjach – z reguły sprawdzają się doskonale jako element toalety gościnnej. Występują tam zwykle jedynie w sąsiedztwie miski WC i nielicznych detali, co tylko podkreśla ich wyjątkowość. Warto wykorzystać okazję i zadziwić gości!

fot. RAVAK

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny