Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Baterie łazienkowe

Działają gładko i bezszelestnie, bywa że liczą za nas litry i mierzą temperaturę. W dodatku obleczone są w wymyślne, pełne finezji kształty i szlachetne powłoki. Baterie łazienkowe sprawiają nam same przyjemności i tylko jeden kłopot: jakie wybrać?

PIĘKNO TKWI W SZCZEGÓŁACH

Choć niewielkie, potrafią przyciągnąć uwagę. Baterie miewają dziś formy bardzo wyrafinowane, a ich stalowe korpusy, osłaniające z reguły mosiężne głowice, pokrywane są lakierami w rozmaitych kolorach i o różnym stopniu połysku. Pozwala to nie tylko idealnie dobrać armaturę do łazienkowej aranżacji, ale nawet uczynić ją wiodącym wyznacznikiem stylu. We wnętrzu o oszczędnym wystroju to właśnie rodzina efektownych baterii może przetrzeć ścieżkę estetycznym trendom. Warto o tym pomyśleć, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem. Armatura bywa oczywiście bardzo kosztowna, ale ogromna konkurencja sprawia, że nawet za umiarkowaną cenę znajdziemy produkty o spektakularnym wzornictwie i przyzwoitej jakości.

 

Zapomnijmy jednak o oszczędnościach za wszelką cenę; nie każdą baterię łatwo wymienić. Dotyczy to zwłaszcza systemów podtynkowych oraz wielootworowych baterii montowanych na obrzeżu wanny. W tego typu modelach mechanizm hydrauliczny jest trudno dostępny, wybierzmy więc markę gwarantującą bezawaryjne działanie przez lata.

fot. GROHE

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje