Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Pokój dla dzieci

Pokój dziecięcy spełnia wiele funkcji. Jest jednocześnie sypialnią, pokojem do nauki, miejscem do zabawy i przyjmowania gości. Jego urządzanie to wielka przyjemność, ale też nie lada wyzwanie.

RZECZY WAGI CIĘŻKIEJ

Aranżując pokój dziecka musimy pamiętać, że będzie to najbardziej zmieniające się pomieszczenie w domu. By ułatwić sobie pracę, działajmy według planu.

 

Zacznijmy od mebli. Niemowlak potrzebuje łóżeczka. Dobre modele mają trzy poziomy materaca, wyjmowane szczebelki i miękkie osłonki. Ważna okaże się pojemna komoda, w której pomieścimy stosy śpiochów i pieluch. Równie istotnym elementem jest przewijak, który stawiamy na komodzie lub łóżeczku, czyli koniecznie mniej więcej na wysokości własnego pasa. Musi on leżeć stabilnie, dlatego wybierajmy kompatybilne zestawy komoda + przewijak lub łóżeczko + przewijak.

 

Choć wydaje się to odległą przyszłością, pomyślmy od razu o tym, że w pokoju, oprócz pojemników na powiększającą się w zastraszającym tempie górę zabawek, muszą zmieścić się również biurko i regał na książki. Byłoby idealnie, gdyby seria mebli, które wcześniej kupiliśmy, nie zniknęła z rynku od razu. Na to jednak trudno liczyć. Można za to przezornie wybrać meble o klasycznej formie, białe lub w naturalnym kolorze drewna, do których łatwo dobierzemy dodatkowe elementy.

fot. ALTAMODA

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje