Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 48683
Elkamino Dom Sp. J.

Elkamino Dom Sp. J.

Płytki Stara Cegła, kamień elewacyjny, beton architektoniczny
Telefon 22 724 42 25, 509 477 4770, 509 477 779, 602 292 707
Adres Średnia 33, 05-822 Milanówek
W Elkamino Dom zajmujemy się produkcją różnego rodzaju płytek ściennych, podłogowych, tarasowych, schodowych i parapetowych. Płytki są wykonane  głównie na bazie cementu, posiadamy w ofercie także kamień dekoracyjny gipsowy. Znakomitej jakości komponenty i duże doświadczenie w produkcji gwarantuje wysoką jakość naszych produktów. ... Czytaj więcej
Elkamino Dom Sp. J.

W Elkamino Dom zajmujemy się produkcją różnego rodzaju płytek ściennych, podłogowych, tarasowych, schodowych i parapetowych. Płytki są wykonane  głównie na bazie cementu, posiadamy w ofercie także kamień dekoracyjny gipsowy. Znakomitej jakości komponenty i duże doświadczenie w produkcji gwarantuje wysoką jakość naszych produktów.

Płytki ścienne to głównie  stylowe cementowe płytki Stara Cegła, jest to wzór starej oryginalnej XIX wiecznej cegły z charakterystycznymi wyżłobieniami, rysami i ubytkami w strukturze powierzchni, zostały wykonane na bazie autentycznych ponad stuletnich cegieł, mają one trochę większe wymiary niż obecnie produkowana cegła budowlana, co również podkreśla ich wiekowy charakter. 

Obecnie mimo rozwoju nauki także w dziedzinie materiałów budowlanych i pojawieniu się jak zaznaczyłem, na rynku wielu rozwiązań bazujących na nowych często syntetycznych materiałach mamy do czynienia z bardzo dużym zainteresowaniem naturalnymi i tradycyjnymi  materiałami używanymi w budownictwie od wieków  typu drewno, kamień, beton, ceramika itp. powoduje to, że wielu inwestorów szuka i stosuje tego typu materiały także na elewacje i do wykańczania  wnętrz. Oferta naszej firmy wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. 

Około dziesięciu propozycji kolorystycznych naszych ceglanych płytek od szaro grafitowej poprzez m. in. brązową, beżową, gotycką do białej, a także wielość rodzajów, od płaskich ściennych po narożne schodowe, parapetowe, podłogowe i tarasowe, możemy powiedzieć, że z płytek typu Stara Cegła „mamy wszystko”. Płytki mają grubość zależnie od rodzaju -1,5 cm lub 3,5 cm. Są przeznaczone na elewacje, tarasy, schody zewnętrzne  i do wykańczania wnętrz, ścian, podłóg, schodów i parapetów. 

Schody czy taras z cegły, najlepiej żeby wyglądał na przynajmniej sto lat, ale tu pojawia się problem ponieważ  wyłożenie tarasu zwykłą cegłą powoduje po niedługim czasie wiele problemów. Kruszenie się tzw. lasowanie sprawia że nasz taras czy schody  wyglądają źle i źle się po nich chodzi. Płytki produkowane w naszej firmie znakomicie rozwiązują ten problem. Są odporne na warunki atmosferyczne, bardzo trwałe, maja znacznie mniejszą grubość i najważniejsze: wyglądają jak cegła, trudno uwierzyć że to nie jest zwyczajna stara cegła.   

Kamień elewacyjny i dekoracyjny, wzór skały łupkowej z charakterystyczną  wyraźną fakturą powierzchni daje efekt przyjemnego i odprężającego klimatu, staranne wykonanie sprawia że po ułożeniu praktycznie nie widać łączeń między płytkami.

Ciekawym  pomysłem na elewację czy wnętrze jest zastosowanie betonu architektonicznego, wnętrze w nowoczesnym, industrialnym  stylu to propozycja która cieszy się zainteresowaniem  ludzi poszukujących oryginalnych rozwiązań. Płyty z betonu architektonicznego produkujemy w kilku rozmiarach, mała grubość od 1,5 cm do 2,5 cm i niewielka waga płyt daje stosunkowo łatwą możliwość uzyskania efektu „fabrycznej” ściany zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku w formie elewacji. Powierzchnia może być gładka lub bardziej surowa, porowata. Płyty standardowo produkujemy w kolorze szaro betonowym, istnieje możliwość wykonania praktycznie każdego koloru. Płyty można mocować kotwiąc je do ścian. Istnieje też możliwość klejenia, każda z naszych płyt jest dodatkowo wyposażona w wąsy montażowe. 

Zapraszamy na naszą stronę internetową, służymy pomocą i fachowym doradztwem.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum