Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Planujemy garderobę

Osobna garderoba w domu jest nie do przecenienia, bo rozwiązuje większość problemów z przechowywaniem ubrań. W mieszkaniu, gdzie mamy ograniczoną powierzchnię, jej rolę powinna przejąć pojemna i dobrze wyposażona szafa

POKÓJ DLA RZECZY

Każdy wie, czym jest garderoba, ale każdy opisze ją inaczej. Dlaczego? Bo tak do końca nie wiadomo, czy chodzi o pomieszczenie do przechowywania ubrań, czy też po prostu o pojemną szafę. Jedno jest pewne – garderoba, po której można się swobodnie poruszać, jest wspaniałym rozwiązaniem. Wymaga jednak konkretnej przestrzeni. Minimalna powierzchnia garderoby to ok. 4 m2, im większa, tym wygodniej będzie z niej korzystać. W garderobie powinno być miejsce np. na to, by przymierzyć ubranie, a do tego potrzebujemy przynajmniej 100, a najlepiej około 150 cm odległości między szafą a ścianą bądź dwoma ciągami szaf.

 

O funkcjonalności w dużym stopniu przesądza kształt. Najlepiej, gdy szerokość pomieszczenia umożliwia ustawienie przy równoległych ścianach szaf o głębokości co najmniej 60 cm. O pojemności garderoby decyduje również wysokość – na najwyższych półkach można przechowywać rzeczy używane rzadko. Sporo miejsca zajmą ubrania wiszące – przyjmuje się, że te średniej długości (marynarki) zajmą ok. 135 cm wysokości. Długie sukienki i płaszcze wymagają ok. 170 cm.

fot. ELFA

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje