Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Kuchenne AGD

Bez nich kuchnia nie istnieje. Zautomatyzowane urządzenia kuchenne, dziś wydatnie wspomagane przez elektronikę w postaci najnowszych technologii cyfrowych, pozwalają nam czerpać z przygotowywania posiłków wyłącznie przyjemność.

W STREFIE POLARNEJ

Lodówka, odkąd pojawiła się w gospodarstwie domowym, zawsze była w kuchni ważna, jednak jej znaczenie wciąż rośnie. Zakupy staramy się robić coraz rzadziej, a co za tym idzie – magazynujemy coraz więcej żywności. Ważne, by przechowywane w warunkach domowych produkty jak najdłużej zachowały pełnię walorów odżywczych i smakowych. Ponieważ liczy się tu nie tylko temperatura, ale i optymalna wilgotność powietrza – odmienna dla różnych artykułów spożywczych – zadanie współczesnej lodówki okazuje się ambitne i złożone. Utrudnia je dodatkowo wymóg energooszczędności oraz nasze rosnące oczekiwania estetyczne.

 

Stąd urządzenia o zróżnicowanych strefach chłodzenia i elektronicznej kontroli wilgotności, z antybakteryjnymi uszczelkami i spowalniającymi proces fermentacji powłokami, zawierającymi jony srebra. Naszej wygodzie służą funkcje szybkiego schładzania i głębokiego mrożenia, zintegrowane dozowniki wody, niejednokrotnie wyposażone w filtry uzdatniające oraz kostkarki do lodu. Są lodówki, które „księgują” umieszczone w nich produkty, a nawet takie, które przypominają o upływającym terminie ich przydatności do spożycia. Stąd już tylko krok do chłodziarki, która sama – za pośrednictwem internetu – zrobi za nas zakupy.

fot. STUDIO ESTIMA

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny