Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Wanny i natryski

Pobudzające ożywienie czy bajeczny relaks? Niezależnie od tego, który sposób na kąpiel jest nam bliższy, warto zapewnić sobie możliwość wyboru. A receptą na brak miejsca mogą być rozwiązania zastępcze – parawan nawannowy lub głęboki brodzik.

NACZYNIE WODNYCH ROZKOSZY

Łazienka bez wanny? Wielu spośród nas trudno to sobie wyobrazić. I oczywiście – wannę dobrze mieć! Odpowiednio zaaranżowana kąpiel w pozycji horyzontalnej zapewni nam niezrównane poczucie odprężenia. A że nie zawsze mamy na to czas? Warto, nawet jeśli na relaksacyjny seans możemy pozwolić sobie nie częściej niż raz w tygodniu. Ale jaką wannę wybrać? Modeli jest bardzo wiele, olbrzymia jest także ich rozpiętość cenowa – od ok. 200 zł za najprostsze niecki akrylowe do kilkudziesięciu tysięcy, które trzeba wydać na elegancką wannę stalową, kamienną czy drewnianą.

 

Choć takim urządzeniom trudno odmówić urody, akryl także ma wiele zalet: jest ciepły w dotyku i łatwo poddaje się formowaniu. Żeby ciekawie urządzić kąpielowy aneks, nie musimy także rujnować domowego budżetu. Najtańszą wannę z hipermarketu można efektownie obudować, dodając jej elegancji. Wystarczy, że obudowa nie zostanie wykonana standardowo, czyli równo z konturem wanny. Także sama wanna – nawet jeśli nie kosztuje krocie – może mieć ciekawy kształt. I, co ważne, wcale nie musi być biała.

fot. KALDEWEI

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje