Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2015
Hydromasaż

To prawda, dziś we własnym domu możemy poczuć się jak w SPA, czyli – wspaniale. Wystarczy wybrać z oferty producentów wanien i paneli do hydromasażu… oba rozwiązania. Seans w pozycji horyzontalnej to bowiem zupełnie co innego, niż sesja w kabinie, a jedno i drugie ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie.

SPA DLA KAŻDEGO

Kiedyś by skorzystać z dobrodziejstw hydroterapii, trzeba było zdobyć skierowanie do sanatorium. Odkąd w naszym otoczeniu pojawiły się salony SPA – nazwane tak od łacińskiej sentencji sanus per aquam, czyli: zdrowy przez wodę – zabiegi stały się łatwiej dostępne. Prawdziwą rewolucję zainicjowali jednak producenci, wprowadzając na rynek wanny i panele do hydromasażu.

 

Wybór mamy dziś bogaty, od krótkich "pół-paneli", pozwalających zregenerować zmęczone dniem mięśnie grzbietowe i prostych wanien o standardowych wymiarach z kilkoma parami dysz, aż po rozbudowane wielopunktowe systemy natryskowo-masażowe i wanny o rozmiarach mini-basenów, często zresztą oferowane pod takim właśnie kryptonimem handlowym. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj wodnych przyjemności się zdecydujemy, jedno jest pewne: na tego typu urządzeniach nie warto oszczędzać. Produkt sprawdzonej firmy to nie tylko pewność długotrwałego bezawaryjnego użytkowania, ale także – w razie potrzeby – gwarancja łatwo dostępnego i profesjonalnego serwisu.

 

Urządzenia do hydromasażu mogą efektywnie współpracować z każdą instalacją wodną, jednak przed zakupem kolumny natryskowej dobrze jest przy pomocy specjalistycznego sprzętu pomiarowego sprawdzić ciśnienie wody przed urządzeniem ogrzewającym (kotłem, podgrzewaczem przepływowym) oraz w miejscu ujęcia. Osłabiony przepływ wody ciepłej wskazuje na dławienie strumienia przez urządzenie grzewcze; receptą na to będzie zmiana sposobu przygotowywania c.w.u. na system zasobnikowy. Jeśli obniżone jest także ciśnienie wody zimnej, wówczas najlepiej będzie zainstalować za wodomierzem hydrofor ze zbiornikiem przeponowym. Niezadowalającą moc strumienia z samego panelu poprawi zamontowana przed nim specjalna pompa, pod warunkiem, że ciśnienie w pozostałych punktach domu jest wystarczające. Problem ten nie dotyczy wanien, które są wyposażone we własne pompy wody i powietrza.

fot. Ravak

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje