Definicja dobrego wnętrza

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Definicja dobrego wnętrza

Według nas jest to wnętrze funkcjonalne i komfortowe z dobrym podziałem na strefy. Styl, jaki zadomowi się w naszym wnętrzu, powinien zawierać te trzy zasady zawsze na pierwszym miejscu.

aktualizacja: 2020-09-28 10:45:57

Podział stref. Dwie główne, czyli dzienna i nocna

Strefa dzienna to ta wspólna, w której centralnym miejscem będzie salon. Najwięcej czasu z rodziną spędzamy właśnie tutaj. Miejsce, do którego zapraszamy znajomych, i w którym się relaksujemy. Zazwyczaj jest on połączony z kuchnią i korytarzem, dając nam dużą otwartą przestrzeń. Ona też jest podzielona na strefy.

Nie ma tu drzwi, więc dzielimy ją elementami wyposażenia. Podłoga, na której są częściowo panele, a częściowo płytki czy beton architektoniczny da nam poczucie, że wkraczamy do innej części. Ustawienie mebli w kuchni, jadalni, czy części wypoczynkowej, będzie miało swój zamierzony układ.

Przy dobrze zaplanowanym rozmieszczeniu tego podziału w trakcie wykonywania różnych czynności nikt nie będzie sobie przeszkadzał. Komunikacja między tymi strefami jest bardzo ważna. Powinna być ona swobodna, tak aby przejście do strefy nocnej, czy w kierunku wyjścia na taras nie przebiegała przez środek salonu, czy kuchni. Sukces jest niemalże gwarantowany.

Drzwi wewnętrzne Voster - Bornos

 

Strefa nocna jest trochę bardziej skomplikowana. Zupełnie inny układ pomieszczeń i przede wszystkim każde pomieszczenie jest całkowicie oddzielone od pozostałych. Ciężej jest uzyskać spójność tych pomieszczeń, gdyż każde z nich ma spełniać indywidualne potrzeby domowników. Spójna za to bez problemu będzie przestrzeń korytarza.

Mając na uwadze takie same skrzydła i kolor dopasowany do wielkości i oświetlenia. Drzwi otwierające się w jednym kierunku warto ten temat przemyśleć dużo wcześniej biorąc pod uwagę metraż danych pomieszczeń. W strefie nocnej znajdują się sypialnie, niekiedy druga łazienka, czy też prywatna garderoba.

Sypialnia jest miejsce przeznaczonym do odpoczynku, więc bardzo ważne jest tutaj oświetlenie go odpowiednio, a w nocy całkowite zasłonięcie dla dobrego snu. O ile w oknach zastosujemy żaluzje czy zasłony, które nam ułatwią sen tak w drzwiach nie mamy takiej możliwości, więc musimy dobrać tutaj odpowiednią szerokość szybek oraz ich kolor. Jeżeli zależy nam na dodatkowym doświetleniu sypialni powinny mieć większą powierzchnie. Drzwi pełne dadzą maksimum prywatności. Najważniejsze, aby całość była spójna.

Drzwi wewnętrzne Voster - Mediolan

 

Model skrzydła, które wybieramy do naszego wnętrza, ma znaczenie i to nie małe. Dodatkowo kolor i to czy skrzydło będzie przylgowe, czy bezprzylgowe będzie miało duży wpływ na estetykę. Drzwi wewnątrz danego pomieszczenia, które mają za zadanie oddzielić sypialnie od garderoby mogą być już inne. Dobieramy je do wnętrza sypialni i garderoby. Korzystanie z niej powinno być łatwe i przyjemne.

Przy podziale ważne są również proporcje, o których często zapominamy. Zgodność między danymi częściami, pomiędzy wysokością, szerokością, a długością. Dobre ich dobranie pozwoli na nie tylko harmonie, ale niesamowitą równowagę we wnętrzu. I tu wchodzi w grę również zabawa kolorem, światłem czy fakturami. Często tym sposobem ratujemy dane pomieszczenie, optycznie je powiększamy lub zmniejszamy stwarzając wrażenie równo wydzielonych stref. Wchodząc do takiego wnętrza nie przytłoczy nas umeblowanie, ani układ pomieszczenia. Dużo zdziałamy stosując odpowiednie oświetlenie.

Drzwi wewnętrzne Voster

 

Reasumując, wnętrze to nie tylko styl, w którym chcemy urządzić nasz dom. Na perfekcyjne wnętrze składa się wiele czynników, o których często nie myślimy. Warto, więc zadbać o dobrego architekta lub projektanta.

Logo Voster
www.voster.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje