HST PASSIV CORNER VIEW - narożny system drzwi tarasowych przesuwnych

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
HST PASSIV CORNER VIEW - narożny system drzwi tarasowych przesuwnych

Dane statystyczne nie pozostawiają wątpliwości - na wsiach i peryferyjnych terenach podmiejskich od kilku lat odnotowywany jest wzrost ludności. Jednym z czynników wpływających na taki stan rzeczy jest rosnąca potrzeba odnalezienia azylu po czasie pracy spędzonym w pełnej zgiełku atmosferze miasta.

aktualizacja: 2021-10-13 03:39:19

Kontakt z przyrodą i życie w otoczeniu zieleni pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i tym samym na zdrowie. Nie dziwi zatem, że coraz większą popularnością cieszą się domy z dużymi przeszkleniami. Na codzienne obcowanie z naturą oraz maksymalne doświetlenie pomieszczeń pozwoli narożny system drzwi tarasowych przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW.

Kluczem do optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie narożnych wyjść tarasowych jest system HST PASSIV CORNER VIEW. Drzwi z obniżonym skrzydłem stałym, niskim progiem oraz narożnym połączeniem szyb możliwym dzięki technologii STEP pozwalają na nieograniczoną swobodę i komfort użytkowania. Ich walorem jest także energooszczędność. Tak skonstruowane szyby zapewniają ponadto dużą ilość światła dziennego.

Drzwi tarasowe HST CORNER VIEW

System HST PASSIV CORNER VIEW ma szereg istotnych zalet.

Po pierwsze - ogranicza wartości liniowych mostków cieplnych na styku konstrukcji okiennej z ościeżem, a do tego zwiększa pasywne zyski energii z promieniowania słonecznego w sezonie grzewczym. Dzięki innowacyjnej konstrukcji okien znacznie wzrasta szczelność powietrzna budynku, co powoduje istotne zmniejszenie strat energii cieplnej wykorzystywanej do ogrzewania. Niski próg niweluje bariery architektoniczne. Na uwagę zasługuje także łatwość obsługi systemu, wynikająca ze znikomej wartości sił operacyjnych.

System HST PASSIV CORNER VIEW widocznie poprawia oświetlenie pomieszczeń mieszkalnych światłem dziennym, a do tego cieszy oko nowoczesnym designem. Daje możliwość swobody aranżacji wnętrz w obrębie narożnych wyjść tarasowych, balkonowych i ogrodowych oraz umożliwia całkowicie przeszkloną zabudowę narożnych elementów ścian konstrukcyjnych. W końcu cena - konkurencyjna w stosunku do podobnych produktów wykonanych z drewna lub aluminium powoduje, że okna wykonane w tym systemie cieszą się dużą popularnością.

HST PASSIV CORNER VIEW to innowacyjna konstrukcja okienna zapewniająca równowagę pomiędzy korzyściami ekonomicznymi, komfortem użytkowania oraz poszanowaniem środowiska. Klienci cenią sobie oszczędność energetyczną, jaką uzyskują dzięki temu systemowi. Nie bez znaczenia są także walory estetyczne - zaawansowane rozwiązania techniczne, a także doskonały, lekki design świetnie wpisują się w aktualne trendy architektoniczne. Więcej ciepła, więcej światła, więcej komfortu dla użytkowników, to misja, cel i przeznaczenie okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW.

Okna tarasowe wyprodukowane w systemie HST PASSIV CORNER VIEW są zgodne z normą PN-EN 14351-1+A2:2016-10. Cechuje je przenikalność cieplna na poziomie Uw 0,68 W/(m2K), odporność na obciążenie wiatrem klasy C2, wodoszczelność klasy 8A oraz przepuszczalność powietrza klasy 4.

System HST PASSIV CORNER VIEW - przekrój
System HST PASSIV CORNER VIEW - przekrój

HST PASSIV CORNER VIEW - produkt innowacyjny i designerski

Systemy okien tarasowych i balkonowych unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW to produkty innowacyjne, zarówno w skali krajowej, jak i europejskiej. Łączą w sobie to, co do niedawna było nieosiągalne dla konstrukcji okiennych z PVC - design i lekkość właściwe południowej architekturze, z wysoką efektywnością energetyczną i ograniczaniem strat energii niezbędnymi w surowszym klimacie północy.

Nowatorstwo produktu wynika z jednoczesnego zastosowania trzech rozwiązań technicznych, których do tej pory nie stosowano w żadnych drzwiach przesuwnych z PVC. 

Kompozytowe progi drzwi z poliuretanowymi rdzeniami, wzmacniane włóknem szklanym GFK przyczyniają się do radykalnego obniżenia wartości liniowych mostków cieplnych na całym obwodzie styku konstrukcji z ościeżem muru konstrukcyjnego. Co istotne, szyna prowadząca została również wzmocniona włóknem szklanym GFK.

Drugie istotne rozwiązanie techniczne to obniżona linia kształtowników oszkleń stałych, która wydatnie zwiększa udział powierzchni przeszklonych w całkowitej powierzchni produktu. Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie współczynnika przenikania ciepła konstrukcji, a jednocześnie niezwykle korzystnie wpływa na bilans energetyczny produktu ze względu na znaczny wzrost pasywnego pozyskiwania energii cieplnej z promieniowania słonecznego w okresie jesienno-zimowym.

Trzecia technologia wiąże się z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie uszczelnień. Powodują one, że produkt uzyskuje w badaniach przepuszczalności powietrza klasę 4 według normy PN-EN 12207:2001, co w praktyce umożliwia zgodne z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zastosowanie produktu we wszystkich typach budynków, a przede wszystkim w budynkach wyposażonych w systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperacją.

Nie można nie wspomnieć także o specjalistycznych okuciach Siegenia HST Portal, dzięki którym swobodnie i bez najmniejszego oporu możemy przesuwać skrzydła o wadze nawet do 400 kg. Dodatkowo możemy zastosować napęd elektryczny MHS Siegenia, który umożliwi wygodne i komfortowe sterowanie zamykaniem i otwieraniem drzwi z dowolnego miejsca w domu.

HST PASSIV CORNER VIEW umożliwia realizację postmodernistycznych projektów bazujących na swobodzie kształtowania przestrzeni użytkowej i wykorzystaniu światła, jako istotnego elementu architektury wnętrz. Niezwykły i niespotykany w innych produktach z PVC design pozwala tworzyć oryginalne rozwiązania architektoniczne oraz wyraziste i doskonałe w formie kształty brył budynków.

HST PASSIV CORNER VIEW to produkt dla osób ceniących przestrzeń, elegancję, komfort, bezpieczeństwo i ciepło.

Więcej informacji na stronie firmy AdamS A. Pędzich S.k. www.adams.com.pl

www.adams.com.pl

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje