Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Solar Screen - nowoczesny i funkcjonalny system osłon przeciwsłonecznych

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Solar Screen - nowoczesny i funkcjonalny system osłon przeciwsłonecznych

Funkcjonalne rozwiązanie przesłony Screen cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród architektów, którzy dostrzegli wszechstronne możliwości zastosowania produktu zarówno w nowoczesnym budownictwie (domy pasywne), jak i przy adaptacji obiektów zabytkowych. Jest to coraz częściej wybór klientów indywidualnych, jako alternatywa dla tradycyjnej rolety.

aktualizacja: 2020-11-02 10:50:54

Osłona przeciwsłoneczna Screen oferuje liczne możliwości, począwszy od doboru kolorystyki poszczególnych elementów, stopnia przezierności tkaniny, rodzaju napędu, kończąc na wyborze sterowania. Walory te docenianie są przez osoby coraz częściej stawiające na niepowtarzalny design oraz dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Estetyka wykonania, elegancki i nowoczesny wygląd sprzyjają wyborowi tego właśnie rozwiązania.

Zewnętrzna przesłona materiałowa, poza zapewnieniem użytkownikowi poczucia intymności i swobody, gwarantuje również odczucie komfortu, umożliwiając odpowiednią termoregulację otoczenia w pomieszczeniu. Dzięki właściwie dobranym elementom tekstylnym, w zależności od ich kolorystyki i stopnia otwartości użytkownik może zdecydować o ilości odbijanych promieni słonecznych oraz przepuszczalności powietrza. W miarę potrzeb przesłona może zapewniać odpowiednią widoczność i dostęp świeżego powietrza z zewnątrz, jednocześnie chroniąc przed insektami, co stanowi kolejną zaletę screena, bądź całkowicie zaciemniać pomieszczenie i uniemożliwiać dopływ powietrza, tak jak w przypadku tkaniny BlackOut.

Nowością na rynku przesłon zewnętrznych, produktem jeszcze bardziej wychodzącym naprzeciw potrzebom klienta, jest osłona przeciwsłoneczna screen firmy Building Shutter Systems, z systemem solarnym. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego z panelem solarnym oraz baterią montowaną bezpośrednio w skrzynce, nie są potrzebne przewody doprowadzające prąd do zasilania silnika. Rozwiązanie takie umożliwia samodzielną instalację, bez konieczności angażowania wyspecjalizowanych montażystów.

System doskonale sprawdza się zarówno w nowo powstałych budynkach, w których już na etapie projektowania przewiduje się montaż zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, jak i w modernizowanych domach, mieszkaniach, lokalach, w których doprowadzenie zasilania może być kłopotliwe i wiązać się z obawą uszkodzenia ścian czy elewacji podczas montażu. Nie sposób nie zwrócić uwagi na ekonomiczną stronę takiego rozwiązania. Energooszczędny silnik zasilany darmową, czystą energią słoneczną gwarantuje wysoką efektywność także przy zachmurzonym niebie.

BUILDING SCREENS w kasecie 131 w systemie ZIP z napędem solarnym
BUILDING SCREENS w kasecie 131 w systemie ZIP z napędem solarnym

Energooszczędny, zasilany baterią słoneczną

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych silników solarnych przesłona screen nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, co bezpośrednio skutkuje obniżeniem rachunku za energię elektryczną. Zastosowana nowa technologia pozwala na użytek nawet do 60 dni w sytuacji braku słońca (dwa cykle dziennie). Zewnętrzna przesłona screen blokuje nawet 92 % ciepła pochodzącego ze słońca, co znacznie przyczyni się do obniżenia kosztów klimatyzacji. Należy pamiętać, że w nowoczesnym budownictwie 80% ciepła do pomieszczeń trafia przez duże przeszklenia.

Ochrona przed promieniami słonecznymi

Oprócz oczywistego zatrzymania ciepła, screen blokuje nawet do 99% promieni UV. Doskonale reguluje ilość światła dostarczonego do pomieszczenia, zapobiega prześwietlaniu pomieszczeń w bardzo słoneczne dni, zatrzymuje efekt lśnienia, czyli odbijania się przedmiotów z otoczenia w monitorach komputerów, co znacznie ułatwia pracę w biurze.

Prezentacja regulacji światła w pomieszczeniu dla stopnia otwarcia tkaniny 5%
 

Komfort dla użytkownika (ochrona przed insektami, wiatrem, hałasem)

Dzięki zastosowaniu systemu ZIP screen jest przesłoną, która dodatkowo uniemożliwia wejście insektom do pomieszczeń równocześnie zachowując możliwość wymiany powietrza.

Specjalne wkładki systemu ZIP, ogromna wytrzymałość tkanin oraz użycie najwyższej jakości ekstrudowanego aluminium powoduje ogromną odporność wiatrową nawet do 130 km /h. Dodatkowo wszystkie tkaniny techniczne stosowane w screenach są tkaninami akustycznymi, redukują szum dając doskonałe pasmo przenoszenia dźwięku przez co wewnątrz pomieszczeń odczuwamy bardzo duży komfort dźwiękowy. Przesłony screen dają poczucie intymności, komfortu, prywatności.

BUILDING SCREENS w kasecie 131 w systemie ZIP z napędem solarnym
BUILDING SCREENS w kasecie 131 w systemie ZIP z napędem solarnym

Nowoczesny i elegancki wygląd

Osłona przeciwsłoneczna Screen zapewnia szeroki wachlarz możliwości począwszy od doboru kolorystyki poszczególnych elementów, stopnia otwartości tkaniny, rodzaju napędu, kończąc na wyborze sterowania. Walory te docenianie są wśród osób coraz częściej stawiających na niepowtarzalny design oraz dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Estetyka wykonania, elegancki i nowoczesny wygląd sprzyjają wyborowi tego właśnie rozwiązania.

Łatwy montaż

Solar screen nie wymaga doprowadzania przewodów zasilających dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania np. z usługi elektryka specjalisty a sam montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani narzędzi. Bateria umieszczona bezpośrednio w skrzynce, nie wymaga dodatkowego podłączania a całość jest gotowa do użytku od razu po zainstalowaniu na oknie.

Możliwość adaptacji do istniejących budynków

Nowoczesny design i funkcjonalność przesłon świetnie wpisuje się w nowo powstające projekty, szczególnie w energooszczędne domy pasywne, nowoczesne biurowce, hotele, urzędy itp.

Doskonale sprawdza się także przy adaptacji w istniejących obiektach dzięki zastosowaniu niewielkich rozmiarów skrzynek oraz prowadnic.

Zastosowanie techniki solarnej nie wymaga doprowadzenia przewodów zasilających co często może być kłopotliwe i wiązać się z obawą uszkodzenia ścian czy elewacji podczas montażu. Systemy są kompatybilne z większością sterowania domów inteligentnych. Ewentualny demontaż w przypadku budynków zabytkowych nie pozostawia widocznych śladów wcześniejszego montażu screena.

Wybór zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych screen firmy Building Shutter Systems z systemem solarnym to inwestycja na długie lata, która zapewni nie tylko komfort i wygodę użytkownika ale także poprawi wydajność całego budynku.


buildingshutters.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje