Rolety wewnętrzne tkaninowe bardzo dobrze się sprawdzają!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rolety wewnętrzne tkaninowe bardzo dobrze się sprawdzają!

Rolety z dwoma rodzajami tkanin sprawdzają się bardzo dobrze. Nie zniszczyły się. Tkanina trzyma się w prowadnicach, nigdzie się nie wystrzępiła, nie przetarła, nie wyblakła - mówią Danka i Janusz, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy rolety wewnętrzne użytkują od 2011 r.

Rolety:

  • Wewnętrzne, z materiału, zaciemniające i półzaciemniające.
  • Lokalizacja - na oknach pionowych w salonie, sypialni, łazience, garderobie.
  • Sterowanie - ręczne, z mechanizmem łańcuszkowym.

Montaż: fachowiec przykręcił kasety z roletą do górnej ramy okien pionowych, a prowadnice do ram bocznych.

Decyzja: Janusz - W parterowym domu, z frontem od południowego zachodu, konieczne było założenie na oknach fasadowych barier, które chroniłyby pomieszczenia przed intensywnym światłem słonecznym, gorącem, wzrokiem przechodniów. Wybraliśmy kilka różnych wyrobów, zamówiliśmy je u lokalnego producenta rolet, a nie okien. Specjalista przywiózł próbki, polecił asortyment odpowiedni dla nas, doradził w sprawie detali.

Wielkie przeszklenie w jadalni wyposażyliśmy w żaluzję z lamelami z drewna egzotycznego, bo w tym miejscu potrzebujemy osłony z klasą, pasującej do tradycyjnego wystroju, jednocześnie pozostawiającej widok na ogród i wjazd.

Ponieważ żaluzja, wykonana z drewna o wysokiej jakości, kosztowała aż 1200 zł/m2 i jej pielęgnacja jest kłopotliwa - należy usuwać kurz z lameli i je myć - dlatego na innych oknach zastosowaliśmy rolety. Ich obsługa jest łatwiejsza i są tańsze! Tkanina tych w oknie tarasowym oraz w naszej sypialni jest całkowicie zaciemniająca, w łazience i garderobie - częściowo zaciemniająca.

Rolety wewnętrzne tkaninowe - rady i przestrogi:

Danusia: Poprosiłam producenta o dopasowanie koloru PVC na kasetach i prowadnicach do ram okien z drewna mahoniowego. Wyglądają razem jak komplet! Podobnie postąpiłam w sprawie tkaniny całkowicie zaciemniającej, z tym że jej kolor dobierałam do zasłon i kolorystyki pomieszczeń.

Gruba i gęsta tkanina znakomicie sprawdza się w sypialni. Po pierwsze - dzięki niej możemy zaciemnić pokój w ciągu dnia, po drugie - blokuje rozchodzenie się gorąca, promieniującego od nagrzanych szyb, i w pokoju temperatura jest niższa. Do łazienki i garderoby celowo wybrałam cieńszą i jaśniejszą. zależało mi, żeby łagodnie filtrowała światło i nie zaciemniała pomieszczeń. W garderobie jej dodatkową funkcją jest ochrona odzieży przed płowieniem. Uczulam na ten element - intensywne światło powoduje miejscowe odbarwienie rzeczy na wieszakach blisko okna.

Roleta w sypialni z tkaniną blackout
Roleta w sypialni z tkaniną blackout.

Rolety z dwoma rodzajami tkanin sprawdzają się bardzo dobrze. Przez cały czas użytkowania nie zniszczyły się. Tkanina trzyma się w prowadnicach, nigdzie się nie wystrzępiła, nie przetarła, nie wyblakła. Pielęgnacja polega jedynie na przetarciu materiału wilgotną ściereczką. Prowadnice są całe, tworzywo zachowuje pierwotny kształt i kolor. Mechanizm z łańcuszkami koralikowymi działa bez usterek, nie zacina się. Żaluzję i rolety zawsze zaciągamy na czas wyjazdów.

Właścicielka domu ręcznie steruje roletami wewnętrznymi
Ręczna obsługa rolet odbywa się przy pomocy łańcuszków koralikowych.

Rolety wewnętrzne tkaninowe - koszty:

  • rolety tkaninowe 860 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje