Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Salon w ogrodzie

Taras, choć jego procentowy udział w powierzchni domu zwykle jest niewielki, bywa jednym z głównych motywów podjęcia budowy. Łączy dom z ogrodem, a rodzinnym i towarzyskim spotkaniom zapewnia wyjątkową scenerię. Warto urządzić go tak, by móc wykorzystać wszystkie te atuty.

POD WŁASNYM NIEBEM

Każdy, kto zbudował dom, zna to uczucie: pierwsze śniadanie pod chmurką, pierwsza kolacja przy świecach w gronie przyjaciół i w asyście nieodłącznych komarów... Jeśli tylko pogoda dopisuje, gotowi jesteśmy urządzić na tarasie jadalnię, salon i gabinet, a dzieci deklarują, że spędzą tu niejedną noc w śpiworze. To doskonale, bo taras, jak każde inne pomieszczenie, wymaga aranżacji.

 

Jednak niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji rozległą przestrzeń ze wspaniałym widokiem, niewielkie kameralne patio, czy jedynie duży balkon nad garażem, warto dokładnie zaplanować zakupy, by po jednym sezonie nie wyrzucać zardzewiałych, zaatakowanych przez pleśń sprzętów, które nie zniosły próby wody, słońca i mrozu.

 

Po pierwsze, już na etapie projektu warto przemyśleć, z czego taras zbudować. Dobra decyzja zaoszczędzi nam wysiłku i czasu, które pochłania konserwacja materiałów nawierzchniowych i codzienne sprzątanie. Kolejny dylemat to meble; wybierzmy trwałe i długowieczne, ale również takie, które łatwo przenosić i magazynować. Nie zapomnijmy o zapewniającym nastrój oświetleniu. Pozostanie nam dobór akcesoriów i ozdób, zgodnych z naszymi potrzebami i gustem, a to już czysta przyjemność.

fot. Willow House

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny