Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Ściany i podłogi w łazience

Kiedyś łazienka mogła być albo praktyczna, albo piękna. Dziś bez trudu łączymy wodoodporność i higienę z efektownym wyglądem – nowoczesne okładziny ścienne i farby łazienkowe pozwalają sprostać najbardziej wyrafinowanym wymaganiom estetycznym i użytkowym.

TRZECI WYMIAR

Tegoroczne targi Cersaie w Bolonii mówią jedno: płytki rządzą! Niezawodne pod względem właściwości fizycznych, higieniczne i nienasiąkliwe, nieodmiennie zachwycają bogatym wzornictwem. Obok kolekcji tradycyjnych i stonowanych znajdziemy awangardę, a także prawdziwe dzieła sztuki, i to sztuki w 3D! Oto właśnie jeden z dominujących trendów w branży ceramicznej: płytki zyskują trzeci wymiar, zmieniając się w reliefy i płaskorzeźby, by światłocieniem uwodzić nasze spojrzenia. Wśród motywów dominuje geometria, nie brak też jednak form bardziej skomplikowanych, na przykład roślinnych.

 

Ten trend to alternatywa dla mocnych barw i dwuwymiarowych wzorów. Od łazienki nie oczekujemy już, że będzie – niczym kalejdoskop – przeglądem wszystkiego, co dostępne na rynku. Dziś pokój kąpielowy ma być przestrzenią relaksu i odprężenia. Jeśli marzymy o wnętrzu w wydaniu klasycznym, warto rozważyć wykorzystanie szkliwionych płytek o formacie tradycyjnej cegiełki, które ostatnio odnotowują wielki come back i wypierają najmodniejsze do niedawna kształty heksagonalne oraz pięciokątne. Jednak ściana lub posadzka niczym plaster miodu wciąż robi wrażenie, zwłaszcza jeśli jej powierzchnia zdobiona jest misternym wzorem lub – przeciwnie – pociąga surowością, upodabniając się kolorem i fakturą do betonu.

fot. Sanimex

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny