Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Ściany i podłogi w łazience

Kiedyś łazienka mogła być albo praktyczna, albo piękna. Dziś bez trudu łączymy wodoodporność i higienę z efektownym wyglądem – nowoczesne okładziny ścienne i farby łazienkowe pozwalają sprostać najbardziej wyrafinowanym wymaganiom estetycznym i użytkowym.

TRZECI WYMIAR

Tegoroczne targi Cersaie w Bolonii mówią jedno: płytki rządzą! Niezawodne pod względem właściwości fizycznych, higieniczne i nienasiąkliwe, nieodmiennie zachwycają bogatym wzornictwem. Obok kolekcji tradycyjnych i stonowanych znajdziemy awangardę, a także prawdziwe dzieła sztuki, i to sztuki w 3D! Oto właśnie jeden z dominujących trendów w branży ceramicznej: płytki zyskują trzeci wymiar, zmieniając się w reliefy i płaskorzeźby, by światłocieniem uwodzić nasze spojrzenia. Wśród motywów dominuje geometria, nie brak też jednak form bardziej skomplikowanych, na przykład roślinnych.

 

Ten trend to alternatywa dla mocnych barw i dwuwymiarowych wzorów. Od łazienki nie oczekujemy już, że będzie – niczym kalejdoskop – przeglądem wszystkiego, co dostępne na rynku. Dziś pokój kąpielowy ma być przestrzenią relaksu i odprężenia. Jeśli marzymy o wnętrzu w wydaniu klasycznym, warto rozważyć wykorzystanie szkliwionych płytek o formacie tradycyjnej cegiełki, które ostatnio odnotowują wielki come back i wypierają najmodniejsze do niedawna kształty heksagonalne oraz pięciokątne. Jednak ściana lub posadzka niczym plaster miodu wciąż robi wrażenie, zwłaszcza jeśli jej powierzchnia zdobiona jest misternym wzorem lub – przeciwnie – pociąga surowością, upodabniając się kolorem i fakturą do betonu.

fot. Sanimex

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny