Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Hydromasaż

Kto z nas nie chciałby poczuć się czasem dopieszczony i zrelaksowany serią zabiegów regenerujących? Na szczęście tego rodzaju doznania możemy dziś mieć na wyciągnięcie ręki. Wanny z hydromasażem, masujące panele i wielofunkcyjne kabiny tylko czekają, by zadbać o naszą kondycję i samopoczucie.

ŹRÓDŁA ZDROWIA

Woda fascynuje nas od zarania dziejów. Nie bez przyczyny; jej dobroczynny wpływ na nasz organizm znany był już w starożytności. Wystarczy ją pić żeby żyć, ale żeby żyć dobrze i zdrowo, warto wykorzystywać jej moc na różne sposoby. Wodny masaż to zabieg łagodny, a jednocześnie niezwykle efektywny.

 

W dodatku poza przewlekłymi schorzeniami skóry nie ma dla niego właściwie przeciwwskazań; w zależności od siły i rodzaju strumienia oraz przyjętej pozycji, korzystać z dobrodziejstw wodnej terapii mogą prawie wszyscy – także osoby starsze i poważnie chore (w ich przypadku zabiegi należy oczywiście przeprowadzać pod kontrolą).

 

Hydromasaż w zrównoważony sposób pobudza metabolizm i stymuluje układ nerwowy. Może pomóc w leczeniu bezsenności, otyłości, nerwic, zaburzeń krążenia, reumatyzmu, chorób stawów i kręgosłupa. Korzystnie zadziała także w stanach przemęczenia i po intensywnym treningu. A czy będą to pobudzające bicze szkockie, łagodny, wzbogacony kolorowym światłem masaż perełkowy, czy seans parowy połączony z aromaterapią, zależy tylko od nas – czyli od wyboru urządzenia.

fot. Kohler

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny