Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kuchenne AGD

W tej drużynie niektórzy się wyróżniają, a inni chowają za drzwiczkami zabudowy lub w czeluściach szuflady. Jednak – bez względu na to, czy duże czy małe – każde urządzenie AGD ma swoje zadanie.

OSZCZĘDNE PRZECHOWYWANIE

Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki mają wiele zalet. Jedną z ważniejszych powinna być energooszczędność, bo to sprzęt prądożerny. Ten z klasą A stanowi już właściwie standard – w porównaniu z nim, urządzenia A+++ zużywają do 60% mniej energii. Sprzymierzeńcami oszczędności są także nowoczesne funkcje, takie jak na przykład tryb Wakacje, który zmniejsza pobór prądu, utrzymując nieco wyższą temperaturę w komorze chłodziarki, a normalną w zamrażarce. Żeby z niego korzystać, konieczne są dwa agregaty, które pozwolą również regulować temperaturę w obu komorach niezależnie. Inne ekonomiczne (i ekologiczne) rozwiązania to np. alarm niedomkniętych drzwi czy podwyższonej temperatury.

 

A co z komfortem przechowywania? Kupując lodówkę, będziemy studiować układ półek, ale nie zapominajmy o specjalnych funkcjach. Mamy w domu zawsze dużo warzyw? Idealna będzie szuflada Fresh, która przedłuży świeżość sałaty czy marchewki dzięki temperaturze 0°C i podwyższonej wilgotności. Jednocześnie dobrze mieć półkę przeznaczoną na ryby i mięso, które wymagają niższej temperatury.

 

Liczba udogodnień na tym się nie kończy, ale nie sposób mieć wszystkie w jednym urządzeniu. I nie trzeba – najważniejsze, by trafnie wybrać te, na których nam najbardziej zależy.

fot. Liebherr

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny