Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Meble kuchenne

Szafki kuchenne są jak crème brûlée – pod apetyczną skorupką kryje się zaskakujące, wspaniałe wnętrze. Zanim jednak zaczniemy delektować się deserem, trzeba wybrać się na zakupy, które w przypadku mebli nie będą przypominały szybkiej wizyty w cukierni.

ZJEŚĆ CIASTKO I MIEĆ CIASTKO?

Każdy ma swój gust i smak. Nie tylko kulinarny, ale też estetyczny. I wcale nie jest tak, że im bardziej wyszukany apetyt, tym większa ochota na efektowną zabudowę kuchenną. Często ci, którzy lubią ciekawe smaki i chętnie sami gotują, cenią głównie funkcjonalność sprzętów kuchennych. I na odwrót – wielbiciele designu są czuli na punkcie piękna, ale nie muszą spełniać się w gotowaniu. Ci z pewnością zwrócą uwagę na to, jak zabudowa kuchenna prezentuje się w całości, docenią detale, kolory i materiały.

 

Te ważne indywidualne upodobania powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając meble do tego wnętrza. Oczywiście, można mieć wszystko – doskonały projekt i design oraz fantastycznie wyposażone szafki, lecz zwykle idziemy na kompromis decydując się na jedno, a rezygnując z drugiego. Powodem bywa najczęściej budżet, który nie udźwignie tej kuchennej "pełni szczęścia". W meblach kupowanych na wymiar swoją cenę mają bowiem szlachetne materiały, takie jak drewno czy granit, a przede wszystkim wszelkie innowacje stosowane przez producentów ekskluzywnych kuchni – np. kompozyty, specjalne powłoki lakiernicze czy stal.

 

Wybierając te wszystkie elementy koniecznie należy wziąć pod uwagę koszty dodatkowe – nawet najprostsze okucia i urządzenia do zabudowy znacznie podnoszą cenę całości.

fot. HTH Ekspert w kuchni

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny