Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Planujemy przestrzeń dzienną

Chcemy by nas reprezentował, zapewniając jednocześnie poczucie swobody. Wymagania wobec salonu rosną, gdy poza wypoczynkową musi on spełniać także inne funkcje. W dodatku jak żadne inne wnętrze, powinien zaspokajać potrzeby wszystkich domowników. Czy to możliwe?

STREFA DOBREJ ATMOSFERY

Pokój dzienny to miejsce o specyficznym charakterze. Sypialnia ma nas wyciszyć, łazienka – umożliwić regenerację sił, gabinet powinien sprzyjać koncentracji. Tymczasem oczekiwania związane z salonem są złożone nawet wówczas, gdy jego rola ogranicza się do miejsca wypoczynku. Bo wypoczynek ma przecież rozmaite formy; relaksujemy się „leżąc do góry brzuchem”, ale także czytając, oglądając filmy, bawiąc się z dziećmi czy przyjmując gości.

 

W dodatku służące tym celom pomieszczenie często bywa połączone z jadalnią, a także kuchnią. Zyskuje dzięki temu na przestrzenności, ale „w pakiecie” otrzymuje cały zestaw funkcji i związanego z nimi chaosu form, a mówiąc pospolicie – bałaganu. W takiej sytuacji trudno o zachowanie rygorystycznej powściągliwości aranżacyjnej. Pozostaje atmosfera i to właśnie na niej warto skupić uwagę urządzając strefę dzienną.

 

Wygodnym meblom, spełniającym podstawowe potrzeby członków rodziny, powinna towarzyszyć przyjazna oprawa: kolory, wśród których łatwo o odprężenie, miłe w dotyku tekstylia, ulubione ozdoby oraz oświetlenie pozwalające na podkreślenie różnych elementów aranżacji i kreowanie zmiennych nastrojów.

fot. Zimmer + Rohde

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny