Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Wanny i kabiny prysznicowe

Wanna czy prysznic? Źle postawione pytanie. Istotniejsze jest, ile miejsca możemy przeznaczyć na osobistą strefę kąpielową. Bo dziś nawet na wyjątkowo skromnej powierzchni możemy cieszyć się jednym i drugim wariantem kąpieli, nie rezygnując z komfortu i użytecznych innowacji.

ROZKOSZNY STAN SPOCZYNKU

Mogłoby się zdawać, że w czasach rządów ekonomii splecionej z ekologią miłośnicy wanien nie mają łatwego życia. Kąpiel w pozycji horyzontalnej to przecież marnotrawstwo wody i czasu. A jednak grono jej zwolenników nie maleje. Dowody?

 

Niesłabnąca podaż wanien, niezwykłe bogactwo ich dostępnych form i rozwijający się dynamicznie rynek technologii. Nowinki pojawiają się równie często w zakresie kształtu i funkcji, jak w dziedzinie materiałów. Te stosowane do niedawna miały swoje wady, dlatego producenci koncentrują się dziś na poszukiwaniach kompromisu między estetyką, łatwością formowania, termoizolacyjnością i trwałością tworzywa. Wanny z czystego akrylu, który był rewelacją schyłku XX wieku, nadal są popularne – bo ciepłe w odbiorze, urozmaicone pod względem form i przede wszystkim niedrogie. Jednak teren stopniowo zdobywają niecki wykonane z akrylu wzbogaconego domieszkami (najczęściej pochodzenia mineralnego), zwiększającymi jego odporność na uszkodzenia.

 

Paletę uzupełniają ekstrawaganckie wanny z bezpiecznego szkła, ze stali szlachetnej bądź emaliowanej, z miedzi, impregnowanego ciśnieniowo drewna, a także z monolitycznych bloków kamienia – niezwykle efektowne, ale też astronomicznie kosztowne i wymagające podłoża o wzmocnionej konstrukcji.

fot. Ravak

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny