Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Wanny i kabiny prysznicowe

Wanna czy prysznic? Źle postawione pytanie. Istotniejsze jest, ile miejsca możemy przeznaczyć na osobistą strefę kąpielową. Bo dziś nawet na wyjątkowo skromnej powierzchni możemy cieszyć się jednym i drugim wariantem kąpieli, nie rezygnując z komfortu i użytecznych innowacji.

ROZKOSZNY STAN SPOCZYNKU

Mogłoby się zdawać, że w czasach rządów ekonomii splecionej z ekologią miłośnicy wanien nie mają łatwego życia. Kąpiel w pozycji horyzontalnej to przecież marnotrawstwo wody i czasu. A jednak grono jej zwolenników nie maleje. Dowody?

 

Niesłabnąca podaż wanien, niezwykłe bogactwo ich dostępnych form i rozwijający się dynamicznie rynek technologii. Nowinki pojawiają się równie często w zakresie kształtu i funkcji, jak w dziedzinie materiałów. Te stosowane do niedawna miały swoje wady, dlatego producenci koncentrują się dziś na poszukiwaniach kompromisu między estetyką, łatwością formowania, termoizolacyjnością i trwałością tworzywa. Wanny z czystego akrylu, który był rewelacją schyłku XX wieku, nadal są popularne – bo ciepłe w odbiorze, urozmaicone pod względem form i przede wszystkim niedrogie. Jednak teren stopniowo zdobywają niecki wykonane z akrylu wzbogaconego domieszkami (najczęściej pochodzenia mineralnego), zwiększającymi jego odporność na uszkodzenia.

 

Paletę uzupełniają ekstrawaganckie wanny z bezpiecznego szkła, ze stali szlachetnej bądź emaliowanej, z miedzi, impregnowanego ciśnieniowo drewna, a także z monolitycznych bloków kamienia – niezwykle efektowne, ale też astronomicznie kosztowne i wymagające podłoża o wzmocnionej konstrukcji.

fot. Ravak

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny