Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Pokój dla dziecka

Urządzanie pokoju dziecięcego to przyjemność, ale także wyzwanie. Jego wystrój i wyposażenie mają przecież zaspokajać potrzeby małego człowieka, a te... wciąż się zmieniają. Choć trwałość niełatwo pogodzić z elastycznością, efekt może okazać się wart zachodu.

CIEPLARNIANE WARUNKI

Na powitanie maluszka szykujemy się niezwykle uroczyście. Tymczasem jego wymagania są na początku skromne; by dobrze się rozwijać, wystarczy mu zdrowe, jasne, ciepłe środowisko i oczywiście bliskość rodziców. O ile możemy, przydzielmy noworodkowi pokój dobrze nasłoneczniony i nienarażony na przeciągi, ale dający możliwość solidnego przewietrzenia.

 

Najważniejsze są przyjazne i ekologiczne materiały: farby z atestem PZH i niską zawartością LZO (lotnych związków organicznych, z ang. VOC), meble z deklaracją zgodności z europejskimi normami oraz wodorozcieńczalne lakiery podłogowe. Małe dziecko nie potrzebuje wielu bodźców wzrokowych. Ich nadmiar może je drażnić i utrudniać zasypianie, dlatego niemowlęta najlepiej czują się w harmonijnym otoczeniu utrzymanym w pastelowej palecie.

 

W pierwszych miesiącach lepiej też zrezygnować z dywanu i wielkich pluszaków, które są siedliskiem alergenów. Może się też okazać, że maluszek kategorycznie odmówi przebywania poza rodzicielską sypialnią. Na szczęście producenci mebli przewidzieli i taką sytuację; możemy z niej wybrnąć nie rezygnując z wygody i kontaktu z dobrym designem.

fot. Flexa

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny