Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Kolory w salonie

Studzą lub podgrzewają emocje. Silnie działają nie tylko na nas, ale także na otaczającą nas przestrzeń. A w dodatku umieją poprawiać nam humor. Kolory – niedrogie i skuteczne designerskie narzędzie na wyciągnięcie ręki.

WZORNIK OSOBISTY

Pojawiają się i znikają; na fali chwilowej popularności co sezon zalewa nas odmienna gama barw, a eksperci wybierają przeboje roku. Ich wskazówki bywają pomocne, ale przy wyborze tonacji do własnego domu czy mieszkania nie warto bezkrytycznie ulegać dyktatowi mody. Wszak ściana to nie bluzka; nie odłożymy jej do szafy, gdy nam się opatrzy. Na bezustanne odmalowywanie szkoda czasu i pieniędzy, zwłaszcza że farby z roku na rok wykazują większą odporność na szorowanie.

 

Dlatego zajrzyjmy do prasy wnętrzarskiej i internetu, przejrzyjmy ulotki producentów, a później zastanówmy się, którą z proponowanych nowości zapożyczyć. Przy okazji przygotowań do malowania warto zrobić rzeczowy remanent; być może przydałaby się nowa sofa lub wymiana lamp... Warto te decyzje skoordynować, by po remoncie nie obudzić się wśród kolorystycznego chaosu.

 

Pamiętajmy też o podstawowej zasadzie: z wyrazistymi efektami nie należy przesadzać, bo szybko się starzeją. Jeśli planujemy zagrać mocnym zestawieniem czy ornamentem, ograniczmy się do jednej-dwóch ścian. I zlikwidujmy konkurencję w postaci spektakularnych mebli czy zasłon. Kolory też potrzebują własnej przestrzeni.

fot. Dulux

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny