Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Zlewozmywaki i baterie

W dobie wygodnych zmywarek zlewozmywak i bateria wciąż są niezastąpione. Stanowią ogromną pomoc, która jest tym większa, im lepiej dobrana jest ta kuchenna para.

KUCHENNE SWATANIE

Zlewozmywak to w domu rzecz podstawowa – musi stać się naszym sprzymierzeńcem i być adekwatny do naszego zaangażowania w sprawy kuchenne. Gotując w domu mało i bez specjalnego zacięcia, nie warto szukać modelu wyposażonego w najróżniejsze akcesoria. Nie przyda się też zlewozmywak o pokaźnych rozmiarach, gdy w domu mieszka singiel lub para. Na dobrą sprawę może być czymś w rodzaju ozdoby, jeśli jego funkcję w dużej mierze przejmie zmywarka.

 

Na wygląd i ergonomię wnętrza rzutuje dobranie zlewozmywaka do typu zabudowy i wielkości szafki. Nie ulega wątpliwości, że im większa kuchnia, tym proporcjonalnie zmienia się rozmiar jej podstawowych elementów. W tym zlewozmywaka. Na jego kształt i wielkość wpływa również to, gdzie zamierzamy go umieścić. Szafka narożna wymaga od niego odpowiedniego kształtu, a całość zabudowy – koloru i dopasowania stylistycznego. Prawdziwie bliski związek łączący zlewozmywak z baterią. Niezbędne są w tym przypadku pewne cechy wspólne.

 

Najbardziej oczywista to wykończenie. W dobie, gdy zlewozmywaki wykonuje się z różnych surowców, podobnej cechy oczekujemy od baterii. Korpus pozostanie stalowy lub mosiężny, ale jego powierzchnia może być wykończona kompozytem granitowym, przybrać kolor złoty czy srebrny w różnych wariantach.

fot. Ferro

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny