Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Meble i akcesoria łazienkowe

Meblowanie łazienki to dziś zajęcie równie wymagające, jak urządzanie salonu. Poprzeczkę podnoszą narażenie na kontakt z wodą, preparatami czyszczącymi i wysoka wilgotność powietrza. Na szczęście dzięki urodzie szafek, akcesoriów i dodatków, zadanie to możemy zaliczyć do przyjemności.

W POSZUKIWANIU HARMONII

Dziś niemal każde urządzenie sanitarne może być ozdobą łazienki. Nie można jednak tego samego powiedzieć o toaletowych drobiazgach i łazienkowych zapasach: środkach czystości, papierze toaletowym czy higienicznych utensyliach. W dodatku w tym obszarze z roku na rok przybywa nam przedmiotów codziennego użytku.

 

Dawniej jeden krem wystarczał całej rodzinie, dziś każdy z domowników ma zwykle kilka wyspecjalizowanych preparatów na różne okazje. Paście i szczoteczce do zębów przybyło towarzystwo płynów do płukania ust, zestawów nici i czyścików czy preparatów wybielających. By nasza łazienka pozostała ostoją ładu, zapewniającą relaks i odprężenie w wyjątkowym otoczeniu, nie pozwólmy jej zdominować zapasom ręczników i kremom na odciski.

 

Pomocne nam w tym będą oczywiście meble łazienkowe. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, usiądźmy z kartką, na której spiszemy podstawowe potrzeby w tym zakresie. Jeśli nasza kosmetyczka pęka w szwach, niezbędne będą szuflady ze sprzyjającymi utrzymaniu porządku drobnymi podziałami. Jeżeli nie mamy w domu osobnej pralni, w łazience przyda się szafka z pojemnikiem na brudną odzież i bieliznę. Tam gdzie są maluchy, są także kąpielowe zabawki – i na nie również warto znaleźć schowek, który pozwoli choćby czasowo uwolnić naszą świątynię regeneracji od jarmarczno-plastikowych skojarzeń.

 

A pozostałe urządzenia: suszarka, depilator, maszynki do golenia? One także nie należą do grona wyrafinowanych ozdób, a przecież lubimy mieć je zawsze pod ręką. Dlatego wewnętrzną strukturę szafek łazienkowych powinniśmy przemyśleć nie mniej gruntownie, niż ich formę widoczną dla oka.

fot. Ideal Standard

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny