Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Oświetlenie łazienki

W łazience ma nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Ale światło ma także wiele innych zdolności. Uwypukla faktury, wydobywa detale, pogłębia lub tłumi kolory. Bez niego nie ma też mowy o nastroju. Warto potraktować je równie starannie, jak w salonie.

ILUMINACJA KONTROLOWANA

Codzienna toaleta, makijaż, wieczorny prysznic, ale także nastrojowa kąpiel i wreszcie – sprzątanie. Wszystkie te czynności wymagają odpowiedniego oświetlenia. To oczywiste, że tylu zadaniom nie podoła jedna lampa; w łazience potrzebny nam jest przemyślany system współdziałających ze sobą źródeł światła.

 

Rynek obfituje dziś w oprawy przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Ich oferta jest niezwykle zróżnicowana nie tylko pod względem estetyki; lampy emitują światło o różnej barwie, nasileniu i charakterze, a co za tym idzie – spełniają rozmaite zadania. W dużym salonie kąpielowym warto pokusić się o niecodzienne efekty: podświetlane wnęki i podesty, a także indywidualną iluminację najatrakcyjniejszych urządzeń sanitarnych.

 

W niewielkiej toalecie możemy z pomocą światła uzyskać korzystny efekt przestrzenny; wystarczy zastąpić tradycyjną górną lampę, która wizualnie zmniejsza wnętrze, obwodowym oświetleniem sufitu lub liniowym światłem bocznym. By w pełni wykorzystać wszystkie te możliwości i uniknąć błędów, które kończą się zwykle skuwaniem płytek lub tynku, najlepiej zlecić opracowanie koncepcji oświetlenia specjaliście. Jeśli będzie ona integralną częścią projektu wykończenia i wyposażenia wnętrza, niemało zaoszczędzimy, a aranżacji zapewnimy spójność i harmonię.

fot. Herbeć

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny