Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Domowe urządzenia techniczne

Bez nich nie dalibyśmy sobie rady w dzisiejszej rozpędzonej rzeczywistości. Domowe instalacje i systemy dbają o naszą wygodę, bezpieczeństwo, a nawet zdrowie. Producenci zaś troszczą się o to, by mechanizmy ich działania ukryć pod osłoną atrakcyjnego designu.

U ŹRÓDEŁ KOMFORTU

Wszystko zaczyna się od energii; to ona pozwala zautomatyzować czynności, które wykonują za nas domowe urządzenia techniczne. Instalacja elektryczna wydaje się zagadnieniem prostym. O tym, że tak nie jest, dowiadujemy się zwykle za późno: gdy kryjące okablowanie tynki są już położne, a ściany pomalowane. Problemy wynikają z tego, że nasze potrzeby energetyczne powinniśmy przewidzieć już planując poszczególne elementy budynku.

 

Dlatego oprócz standardowego, poprawnego i bezpiecznego projektu instalacji, wykonanego przez inżyniera z uprawnieniami, warto zapłacić także za fachową konsultację i projekt domowej sieci elektrycznej o dużym potencjale rozwojowym. Przyszłościowa koncepcja pozwoli nam w dowolnym momencie rozbudować liczbę obwodów, systemów i odbiorników. Taką możliwość warto mieć choćby dlatego, że w tej dziedzinie regularnie i z dużą częstotliwością pojawiają się nowinki.

 

Dzięki odpowiedniej liczbie obwodów unikniemy prowadzenia kabli po ścianach i kłopotliwego kucia bruzd. Niech jedynym elementem naszej domowej instalacji elektrycznej, który choćby z uwagi na zmienność trendów może wymagać wymiany, pozostaną gniazdka i włączniki.

fot. Ospel

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny