Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Domowe urządzenia techniczne

Bez nich nie dalibyśmy sobie rady w dzisiejszej rozpędzonej rzeczywistości. Domowe instalacje i systemy dbają o naszą wygodę, bezpieczeństwo, a nawet zdrowie. Producenci zaś troszczą się o to, by mechanizmy ich działania ukryć pod osłoną atrakcyjnego designu.

U ŹRÓDEŁ KOMFORTU

Wszystko zaczyna się od energii; to ona pozwala zautomatyzować czynności, które wykonują za nas domowe urządzenia techniczne. Instalacja elektryczna wydaje się zagadnieniem prostym. O tym, że tak nie jest, dowiadujemy się zwykle za późno: gdy kryjące okablowanie tynki są już położne, a ściany pomalowane. Problemy wynikają z tego, że nasze potrzeby energetyczne powinniśmy przewidzieć już planując poszczególne elementy budynku.

 

Dlatego oprócz standardowego, poprawnego i bezpiecznego projektu instalacji, wykonanego przez inżyniera z uprawnieniami, warto zapłacić także za fachową konsultację i projekt domowej sieci elektrycznej o dużym potencjale rozwojowym. Przyszłościowa koncepcja pozwoli nam w dowolnym momencie rozbudować liczbę obwodów, systemów i odbiorników. Taką możliwość warto mieć choćby dlatego, że w tej dziedzinie regularnie i z dużą częstotliwością pojawiają się nowinki.

 

Dzięki odpowiedniej liczbie obwodów unikniemy prowadzenia kabli po ścianach i kłopotliwego kucia bruzd. Niech jedynym elementem naszej domowej instalacji elektrycznej, który choćby z uwagi na zmienność trendów może wymagać wymiany, pozostaną gniazdka i włączniki.

fot. Ospel

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny