Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Baterie łazienkowe

Epoka prostych kranów odeszła w przeszłość. Dziś baterie zadziwiają nas fantazyjnymi formami i niecodzienną kolorystyką, ale potrafią też zaskoczyć dodatkowymi funkcjami i niezwykłą ergonomią.

ZAKRĘCONE POMYSŁY

Czasem trudno w nich rozpoznać armaturę. Współczesne baterie łazienkowe łączy już właściwie tylko wnętrze: konstrukcja i mechanizm. Wykonywane są zwykle z mosiądzu (niektóre baterie zawierają też trwalsze elementy ceramiczne). Za to na zewnątrz... O tak, w dziedzinie formy króluje dziś fantazja!

 

Producenci zapraszają do współpracy światowej sławy designerów, a w międzynarodowych konkursach wzorniczych baterie zdobywają najwyższe laury. Tą dziedziną oczywiście również rządzi moda. Na czasie są wszelkie niecodzienne efekty: kształtowanie strumienia wody oryginalnym profilem wylewki, podkreślanie jego urody kolorowym światłem czy wykorzystywanie nietypowych tworzyw – np. przezroczystego szkła – w obudowach korpusów armatury.

 

Jednym z kluczowych trendów jest ekologia, która w przypadku baterii oznacza rozwiązania sprzyjające oszczędności wody. Na szczęście paleta modeli jest tak bogata, że nie musimy wybierać między byciem modnym, a byciem "eko". Wiele firm proponuje innowacyjne technologie w różnych wariantach stylistycznych: w estetyce retro, w duchu industrialnym, minimalistycznym czy organicznym. Pewne jest jedno: wybierając model baterii umywalkowej, wybieramy jednocześnie armaturę do pozostałych urządzeń, bo ta zdecydowanie powinna pochodzić z tej samej kolekcji. Ale ze skompletowaniem takiej rodziny nie będziemy mieć dzisiaj żadnego problemu.

fot. Kludi

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny