Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2017
Planujemy łazienkę

Ma być ergonomiczna, efektowna i wyposażona w nowinki techniczne. Chcemy się w niej nie tylko wygodnie umyć, ale także skutecznie odprężyć. Łazienka awansowała dziś z pozycji pomieszczenia o funkcji higienicznej do rangi świątyni oczyszczającego relaksu.

SPEŁNIAJMY MARZENIA

W bloku wystarczała nam jedna łazienka. Realizowała podstawowe zadania higieniczne, ale czy zaspokajała wszystkie nasze aspiracje? Planując domową strefę relaksu warto trochę pofantazjować. Wyobraźmy sobie wnętrze, w którym nie obowiązują ograniczenia metrażu, wymuszające redukcję liczby i wielkości sprzętów. Nie żałujmy metrów; salon kąpielowy odwiedzamy nie po to, by odbyć pośpieszną toaletę; przychodzimy tam przede wszystkim po odprężenie.

 

W domu zamieszkiwanym przez kilkuosobową rodzinę potrzebne jest oczywiście rozbudowane zaplecze sanitarne: wygodna łazienka dla dzieci, toaleta gościnna, czasem także osobna, dla seniorów. Jeśli jednak zależy nam na komfortowej strefie regeneracji, zdecydujmy się na przestrzeń pozbawioną podstawowych sprzętów sanitarnych – osobne pomieszczenie, które wywoła odczucie zanurzenia w innej rzeczywistości i zapewni nam intymny nastrój. Znajdzie się tu miejsce na efektowną wannę wyposażoną w funkcję masażu, moduł świetlny, a nawet dźwiękowy.

 

Jej uzupełnieniem może być nowoczesny system natryskowy, sauna lub kabina parowa i wygodna leżanka. Jeśli ogranicza nas metraż, postarajmy się wydzielić strefę wellness w dużej rodzinnej łazience; jej obszar możemy wytyczyć zróżnicowaniem poziomów podłogi, światłem lub odmiennym wykończeniem ścian. Najważniejsze, by relaks i pielęgnacja miały własne miejsce.

fot. Kominki Kozłowski

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny