Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Rozwiązania dla energooszczędnego domu

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rozwiązania dla energooszczędnego domu

Optymalizacja energetyczna budynku wymaga zastosowania technologii, które skutecznie zapobiegają ucieczce ciepła z jego wnętrza. Z myślą o zrównoważonym rozwoju budownictwa firma Soudal opracowała szereg nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań.

aktualizacja: 2020-09-03 10:28:05

Im więcej ciepła traci budynek, tym wyższe koszty ponosimy w związku z jego ogrzewaniem, a sam obiekt jest tym bardziej uciążliwy dla środowiska. Wydajne i ekologiczne systemy grzewcze nie rozwiążą problemu, jeżeli podczas prac termoizolacyjnych zostały popełnione błędy, których konsekwencją jest powstanie mostków termicznych w warstwie ocieplenia. Propozycje firmy Soudal pozwalają ograniczyć straty ciepła w budynku do minimum.

Ciepły montaż okien

W odpowiedzi na potrzeby energooszczędnego budownictwa powstał m.in. Soudal Window System (SWS) - kompleksowy system warstwowego montażu stolarki okiennej (tzw. "ciepły montaż"), który umożliwia prawidłowe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu.

Funkcję izolatora pełni w tym systemie wysokiej jakości pianka poliuretanowa. Podczas aplikacji pianka wielokrotnie zwiększa swoją objętość i idealnie wypełnia szczelinę wokół okna, a następnie zostaje zabezpieczona specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, dzięki którym pozostaje sucha i nie traci swoich parametrów użytkowych. Przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy izolacji przeciwdziała taśma paroszczelna SWS. Z kolei taśma paroprzepuszczalna SWS chroni piankę przed wodą opadową i promieniowaniem UV, umożliwiając zarazem migrację pary wodnej na zewnątrz budynku.

Wykonanie uszczelnienia styku okna z murem podczas wymiany stolarki okiennej znacznie usprawniają płynne membrany Soudatight. Mogą być one nakładane nawet na bardzo nierówne podłoża, z którymi często mamy do czynienia przy wymianie okien w starszych budynkach. Membrany Soudatight są łatwe w aplikacji i przyspieszają prace montażowe, ich zaletą jest również bardzo niski stopień emisji substancji lotnych (posiadają znak EC1PLUS).

Uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu
Uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu

Termoizolacja dachu

Efektywność energetyczna budynku w dużej mierze zależy od szczelności pokrycia dachowego. Nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym, który przeciwdziała ucieczce ciepła tą drogą, jest pianka poliuretanowa Soudafoam SPF. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji, pianka precyzyjnie wypełnia wszelkie trudno dostępne miejsca, tworząc jednolitą, pozbawioną mikroszczelin powłokę.

W rezultacie ryzyko powstania mostków termicznych zostaje wyeliminowane. Ponadto metoda natryskowa umożliwia wykonanie warstwy izolacji w wyjątkowo krótkim terminie w porównaniu do metod tradycyjnych - na realizację ocieplenia w zupełności wystarczy zaledwie jeden dzień.

Soudal oferuje dwa rodzaje pianek poliuretanowych do izolacji natryskowej. Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa służy do wykonywania ocieplenia dachu od wewnątrz. Do izolacji dachów płaskich oraz przemysłowych od strony zewnętrznej przeznaczona jest natomiast pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa, która z powodzeniem może być wykorzystana także do izolacji różnych elementów budynku narażonych na działanie wilgoci, w tym do termo- i hydroizolacji fundamentów.

Ocieplanie dachu od wewnątrz
Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa służy do wykonywania ocieplenia dachu od wewnątrz

Szczelna izolacja

W ofercie Soudal znajdziemy także pistoletowy klej do styropianu Soudatherm Fasada, który znajduje zastosowanie przy montażu różnego rodzaju płyt izolacyjnych oraz wypełnianiu szpar i spoin między płytami. Nie powoduje on powstawania mostków termicznych i jest niezwykle wydajny - jedno opakowanie zapewnia zamocowanie do 8 m² paneli. Co istotne, klej ten skraca czas pracy i obniża wagę wykonanego ocieplenia w porównaniu z metodami tradycyjnymi.


Wykonanie uszczelnienia styku okna z murem

www.soudal.pl

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Zalety wełny mineralnej
Zalety wełny mineralnej
9 mocnych stron LAMBDA MEGA WHITE
9 mocnych stron LAMBDA MEGA WHITE
Dlaczego szary styropian czasami odpada od fasady?
Dlaczego szary styropian czasami odpada od fasady?
Dlaczego słońce wypala dziury w szarym styropianie?
Dlaczego słońce wypala dziury w szarym styropianie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje