Świetlik tunelowy to wyjątkowy produkt, który umożliwia doprowadzenie światła dziennego do pomieszczeń, w których nie ma możliwości zamontowania okien. Część zewnętrzna świetlika skupia padające na połać dachu światło słoneczne, które jest kierowane specjalnym tunelem światłonośnym do wnętrza budynku.
Zaprojektowany przez zespół VELUX w Danii świetlik tunelowy jest wyposażony w moduł słoneczny, którego autorem jest cieszący się międzynarodowym uznaniem projektant wzornictwa przemysłowego – Ross Lovegrove. Na suficie pomieszczenia widoczny jest element przypominający nowoczesną lampę o prostej i czystej formie. Ten niepowtarzalny projekt Lovegrove’a zdobył w 2010 roku prestiżową nagrodę Red Dot Design jako produkt najlepszy z najlepszych. Moduł słoneczny pozwala na delikatne rozproszenie światła oraz dostosowanie jego natężenia i kąta padania.
Odpowiadając na potrzeby polskich klientów, którzy przywiązują coraz większą wagę do wystroju wnętrz, VELUX stara się proponować innowacyjne rozwiązania, które mogą również stanowić element dekoracyjny. Cel ten osiągamy dzięki współpracy ze światowej sławy designerami – mówi dyrektor marketingu VELUX Polska Jakub Bogacz.
Świetlik tunelowy jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia elektrycznego. Jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska, a dodatkowo zapewnia oszczędność energii elektrycznej, ponieważ wnętrza oświetlane są naturalnym światłem dziennym. Jest to bardzo efektywne rozwiązanie - nawet w pochmurny dzień świetlik tunelowy generuje tyle samo światła co tradycyjna żarówka 60W. Świetlik tunelowy jest najczęściej wykorzystywany w łazienkach i na korytarzach, przy czym można go montować w dowolnym miejscu, nawet na niższych kondygnacjach budynku.
Świetlik tunelowy TWR firmy VELUX znalazł się w gronie kilkudziesięciu polskich i zagranicznych produktów najwyższej jakości w kategorii Sfera domu, Sfera pracy, Sfera publiczna i Sfera usług. Instytut Wzornictwa Przemysłowego docenił funkcjonalność produktu oraz jego prostą, estetyczną w wyrazie formę, która staje się subtelnym elementem dekoracyjnym wnętrza.
Ross Lovegrove
Urodzony w Cardiff, w Walii Lovegrove to jeden z najznamienitszych współczesnych specjalistów na świecie w dziedzinie projektowania przemysłowego. Studiował na Manchester Metropolitan University oraz Royal College of Art w Wielkiej Brytanii. Nazywany rzecznikiem tzw. „zielonego designu” w swoich pracach zwraca ogromną uwagę na aspekt ekologiczny oraz znajduje inspirację w formach występujących w przyrodzie. Jego projekty zdobyły liczne nagrody w tym prestiżową nagrodę wzorniczą Red Dot, a prace obejrzeć można w muzeach na całym świecie m.in. Museum of Modern Art oraz Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Centrum Pompidou w Paryżu, czy Design Museum w Londynie.
Ogólnopolski Konkurs Dobry Wzór
Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Wyróżnienie to premiuje produkty z różnych branż, m.in. meble, oświetlenie, szkło i ceramikę użytkową, tkaniny, czy materiały i akcesoria wykończeniowe wnętrz. Produkty biorące udział w konkursie, po wstępnej kwalifikacji, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP oraz międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele instytucji gospodarczych, instytucji i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, w tym poprzez wzornictwo, uznani projektanci.
- Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz
- Masz skośne okna? Które rolety sprawdzą się najlepiej?
- Markizy wolnostojące - zamień ogórd lub taras na miejsce urlopowego wypoczynku
- Czy istnieją okna przez które nie widać wnętrza?
Firma powiązana: VELUX Polska Sp. z o.o.