energeto - energooszczędna rewolucja

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
aktualizacja: 2011-09-02 09:41:43
energeto - energooszczędna rewolucja
Okna energeto® to zupełnie nowe spojrzenie na temat energooszczędności. Wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach okiennych wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki.

Okna energeto® opierają się na kombinacji dwóch innowacyjnych technologii aluplast:

  • "bonding inside" - specjalnych skrzydeł zaprojektowanych pod kątem wklejania szyb
  • "powerdur inside" - nowego rodzaju ram opracowanych we współpracy z firmą BASF  z zastosowaniem tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, które zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach.

ZALETY TECHNOLOGII WKLEJANIA SZYB:
  • mniejsze ryzyko pękania szyb, brak miejscowych naprężeń szkła
  • większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
  • zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
  • zwiększenie powierzchni przeszklenia – profile są niższe o ok. 10mm
  • lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą
  • lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem  Okna energeto®  to mniejszy ciężar całych konstrukcji

Okna energeto® lżejsze

Dodatkową korzyścią stało się obniżenie ciężaru ram okiennych aż o 60% wynikające z wyeliminowania stali w jej konstrukcji. Wpływa to na komfort pracy na stanowiskach produkcyjnych oraz podczas montażu okien na budowie. Mniejszy ciężar całego okna wpływa również na obniżenie kosztów jego transportu.

Okna energeto®  to efektywne wykorzystanie energii słonecznej i dodatkowe zyski cieplne

Chęć spełnienia postulatu efektywnego wykorzystania energii cieplnej pochodzącej ze słońca w budynkach zaowocowała kolejnymi zmianami w konstrukcji profili okiennych, polegającymi na obniżeniu wysokości pakietu profili.

Dzięki bardzo ciekawej optyce profili charakteryzującej się dużym zachodzeniem skrzydła na ościeżnicę uzyskano większe powierzchnie przeszkleń, co zapewnia lepsze doświetlenie pomieszczeń, jak również dzięki odpowiednim szybom dodatkowe bierne zyski cieplne. To idealne rozwiązanie do projektowania przepełnionych światłem elewacji budynków, jak również dla renowacji, gdzie często na skutek wymiany okien zmniejsza się również powierzchnia przeszklenia.

Okna energeto® - energooszczędność w standardzie

Dzięki wprowadzonym innowacjom systemy energeto®, już w standardowym rozwiązaniu, posiadają o ponad 40% lepsze właściwości cieplne od standardowo stosowanych obecnie profili okiennych. Tym samym już przy standardowych pakietach szyb możliwe jest wykonanie okien do domów energooszczędnych, a przy zastosowaniu pakietów trzyszybowych również okien w standardzie domów pasywnych.

 

Może cię zainteresować
Jakie są zalety parapetów z konglomeratu? Jak je pielęgnować? Czym się kierować przy wyborze drzwi wewnętrznych? Wyłazy dachowe - jaki model wybrać? Jak zasłonić okna na parterze? Proste i szybkie w obsłudze kraty rolowane - rodzaje, montaż Jak przestawić okna na tryb letni/zimowy? Jak włączyć czytnik linii papilarnych? Rolety zewnętrzne w nowo projektowanym budynku - co powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie okna wybrać od południa, jakie od północy? Czy istnieją okna przez które nie widać wnętrza? Pora na nowe okna. Jak przygotować się do wymiany okien w domu i zrealizować ją krok po kroku? Jak zamontować drzwi techniczne? Co zrobić gdy drzwi balkonowe się nie domykają? Jaka roleta na skośne okno? Jak myć żaluzje fasadowe? Energooszczędność i Koalicja Termomodernizacji Jak przebiega szczelny montaż okien w technologii Soudal Window System? Wianki okolicznościowe i inne ozdoby do dekoracji drzwi. Przewodnik kreatywnego dekorowania Jakie są wady i zalety okien nieotwieranych typu FIX? Wybieramy komfortowe drzwi do wnętrz Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW. Nowy standard na nowe czasy Lekkie konstrukcje z drewna klejonego z powłoką PVC Czy okna mogą otwierać się na zewnątrz? Ile powinno być od okna do sufitu? Na jakiej wysokości umieścić okno? Skąd się bierze popularność ościeżnic stalowych? Jakie parametry decydują o bezpieczeństwie zapewnianym przez zamki i wkładki? Ile kosztuje moskitiera na okno balkonowe? LINEAR - okna dla ambitnych realizacji Okna na straży bezpieczeństwa Okna i drzwi w 2024 roku. Jakie trendy będą obowiązywały? Dlaczego warto zdecydować się na stolarkę pozbawioną progów? Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły Co to jest szkło ornamentowe? Co daje anodowanie aluminium? Prawidłowy montaż okien energooszczędnych Jakie okna przesuwne wybrać? Metamorfoza drzwi wejściowych metodą DIY Jak zapobiegać kondensacji pary wodnej na oknach dachowych? Co to za kolor Winchester?
Zobacz więcej Zwiń
Innowacje wprowadzone w systemach energeto® pozwalają przy tym na znaczne ograniczenie współczynników izolacyjności termicznej bez zwiększania głębokości kształtowników. Dzięki wyeliminowaniu wzmocnień stalowych mostki termiczne zostały zlikwidowane a współczynnik przenikania ciepła profili wynosi Uf=1,0 W/m2K. Warto podkreślić, że parametry te udało się uzyskać już przy standardowej głębokości zabudowy profili, która wynosi 70 mm.

 

Zadbaliśmy przy tym, by poza doskonałymi właściwościami cieplnymi okna energeto® zapewniły Państwu również komfort w zakresie izolacyjności akustycznej, jak też podwyższonej odporności na włamanie.

energeto® "foam inside" – ciepłe jeszcze cieplejsze

Systemy energeto ®, to jedne z niewielu systemów okiennych, które pozwalają na tworzenie tzw. okien pasywnych [okna o współczynniku przenikania ciepła Uw ≤ 0,8 W/(m2*K)], już przy użyciu podstawowej dwukomorowej szyby zespolonej o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,7 W/(m2*K). Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu kolejnej nowinki technicznej wprowadzonej, czyli technologii "foam inside", polegającej na opcjonalnej możliwości wypełniania wewnętrznych komór profili materiałem izolacyjnym.

 

Dzięki wprowadzeniu do komór profili specjalnej pianki poliuretanowej możliwe jest uzyskiwane niezwykle korzystnych wartości współczynnika przenikania ciepła. Po wypełnieniu komór profili uzyskuje się współczynnik przenikania ciepła do Uf=0,82 W/m2K, co pozwala uzyskać współczynnik dla całego okna o wartości Uw=0,61 W/m2K.

 

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt wydał na okna w systemie energeto® 8000 /foam inside certyfikat rekomendujący je jako doskonałe rozwiązanie do domów pasywnych.

Okna energeto® to nie tylko energooszczędność, ale też wyjątkowy design

Dla serii systemów energeto® oferujemy optymalny asortyment folii dekoracyjnych  w różnych kolorach. Są to folie z zastosowaniem innowacyjnej technologii cool-colors, która gwarantuje ulepszone właściwości użytkowe oraz dłuższą trwałość powierzchni.

Dekory cool-colors posiadają specjalne opatentowane pigmenty, zmniejszające absorpcję ciepła powierzchni laminowanych systemów okiennych, które narażone są bardziej na nagrzewanie i działanie czynników atmosferycznych. Pozwala to na optymalne powiązanie funkcjonalności oraz designu, a projektantom i inwestorom umożliwia realizację indywidualnych życzeń.

Rozszerzenie programu dekorów w systemie energeto® uwzględnia nowe trendy i wymogi wszystkich rynków. Dostępne dla każdego systemu nakładki aluminiowe dodatkowo zwielokrotniają liczbę możliwych wariantów kolorystycznych, pozwalając na uzyskanie dowolnego koloru z palety RAL.

Więcej informacji na stronie:

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

 

Firma powiązana:
aluplast Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!