Tarasowe drzwi przesuwne - poznaj możliwości!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Tarasowe drzwi przesuwne - poznaj możliwości!

Drzwi tarasowe są bramą przedłużającą wnętrze naszego domu lub mieszkania o taras i ogród. Dobrze dobrane stanowią ramę dla tego malowniczego krajobrazu. Poza efektownym designem, ich walorem powinna być także funkcjonalność. Ważne, by lekko się otwierały i zamykały, nie wpuszczały do pomieszczeń zimna bądź ciepła z zewnątrz, a także izolowały przed niechcianymi dźwiękami. Wszystkie te cechy charakteryzują okna Abakus. Poznajcie ich właściwości.

aktualizacja: 2021-09-10 11:45:53

Synego Slide - odstawno-przesuwne drzwi PAS PCV

Główną (choć nie jedyną) zaletą okien Synego Slide jest to, że są to jedyne w swoim rodzaju okna przesuwne, które można otwierać i zamykać niemal jednym palcem - przy niewielkim wysiłku i w kilku prostych ruchach. Wyposażone w nowoczesny i elegancki system przesuwny do atrakcyjnego połączenia wnętrza z ogrodem czy tarasem, dają niespotykany dotąd komfort otwierania, z którym poradzi sobie nawet dziecko. Użytkownik wprawia skrzydło w ruch przesuwny, a poprzez ruch obrotowy uchwytu element przesuwny bez trudu dosuwa się do ramy. Gdy klamka jest skierowana pionowo w dół, drzwi przesuwne są całkowicie zamknięte.

Producent oferuje możliwość wyposażenia drzwi w funkcję SoftClose, która łagodnie wyhamowuje skrzydło podczas zamykania i przenosi je do pozycji końcowej.

Mocną stroną Synego Slide jest także przemyślana i dobrze zaprojektowana konstrukcja, która pozwala na swobodną aranżację przestrzeni, a także bogata gama kolorystyczna. Drzwi dostępne są w ponad 400 wariantach kolorystycznych i strukturalnych z portfolio firmy REHAU (Kaleido Color), co daje niemal nieograniczone możliwości projektowe i aranżacyjne.

Warto w tym miejscu zatrzymać się na nowym rozwiązaniu firmy REHAU - Kaleido Woodec, czyli matowych okleinach ze strukturą prawdziwego drewna, dzięki którym nie sposób odróżnić okien PVC od drewnianych. Na uwagę zasługują tu zwłaszcza kolory Sheffield Oak concreto, Sheffield Oak alpine i Turner Oak malt. Do wyboru są także specjalne akcenty kolorystyczne - drewnopodobne, w kolorach jednolitych oraz metaliczne.

Producent proponuje także szlachetne wykończenie powierzchni profili - od zewnątrz i od środka. Jest to możliwe dzięki matowym i błyszczącym lakierom Kaleido Paint, a także dzięki możliwości całkowitego okleinowania profili folią dekoracyjną - bez pozostawiania odróżniającego się kolorystycznie środkowego wrębu.

Drzwi Synego Slide mają 7-komorowe profile ram oraz 6-komorowe profile skrzydeł i mogą osiągać wymiary do 4 m x 2,5 m. Mimo tak sporych gabarytów zachowują niezwykłą lekkość przesuwania skrzydeł. Głębokość zabudowy wynosi 156 mm.

Okno Synego Slide może osiągać wymiary do 4 m x 2,5 m
Okno Synego Slide może osiągać wymiary do 4 m x 2,5 m

Niewątpliwym walorem jest także niski współczynnik przenikania ciepła poprzez szybę, który wynosi 0,5 W/(m2K) oraz całego okna, który nie przekracza 0,74 W/m2K (przy wymiarach 3000 mm/2300 mm). Te doskonałe właściwości termoizolacyjne sprawiają, że ciepło pozostaje wewnątrz pomieszczeń. W systemie przesuwnym Synego Slide można także zastosować szyby dźwiękochłonne, które zmniejszają hałas nawet o 43 decybele. Oznacza to niemal 20-krotną jego redukcję i tym samym upragnioną ciszę we wnętrzu domu.

Co więcej, omawiane drzwi wykazują również wysoką odporność na deszcz, co wynika z idealnie dopasowanej uszczelki obwiedniowej, która gwarantuje wysoką szczelność okna nawet w trakcie intensywnych opadów.

System okuć Roto Patio Inowa przeznaczony do drzwi i okien przesuwnych z drewna, PVC i aluminium o masie skrzydła do 200 kg

Drzwi uchylno-przesuwne i podnoszono-przesuwne

W ofercie firmy Abakus znajdują się także drzwi tarasowe o konstrukcjach uchylno-przesuwnych oraz podnoszono- przesuwnych. Ze względu na to, że wykonywane są w różnych systemach dopasowanych do preferencji klientów, ich parametry ustalane są indywidualnie.

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne PSK zapewniają użytkownikom komfort i łatwość obsługi systemu przesuwnego. Są to przy tym bardzo ekonomiczne modele, a ich walorami są doskonała wentylacja i nasłonecznienie domu. Drzwi wykonane są z najwyższej jakości PCV. Duże przeszklenia wpuszczają do wnętrza światło i są efektownym połączeniem pokoju z ogrodem.

Z kolei drzwi podnoszono-przesuwne Abakus wyróżnia elegancja i styl. Ich bezprogowa konstrukcja jest przyjazna dla rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych. Modele z systemem podnoszono-przesuwnym są ulubionym produktem projektantów wnętrz, bowiem gwarantują oszczędność miejsca, a przesuwne skrzydła ułatwiają aranżację nawet najbardziej wymagającej przestrzeni.

Okna wykonać można w dowolnie wybranym kolorze RAL lub w kolorach specjalnych.

Abakus Okna - logo
www.abakus-okna.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje