Sposób na wygodne otwieranie okien z utrudnionym dostępem

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Sposób na wygodne otwieranie okien z utrudnionym dostępem

Nikt nie lubi nieprzyjemnych zapachów w łazience i zaduchu w pomieszczeniach gospodarczych: garderobach, garażach... Problem mogłoby rozwiązać przewietrzenie tych wnętrz, ale często okna są za wysoko, albo nie ma do nich dostępu. Czy żeby je otworzyć, trzeba przynieść drabinę? Nie - wystarczy wyposażyć je w napęd, który umożliwi automatyczne otwieranie i zamykanie stolarki.

aktualizacja: 2020-09-30 13:12:26

Ten problem znają właściciele nowych domów, w których np. przeszklenia salonu z antresolą są bardzo wysokie i mieszkańcy starszych, w których do niektórych okien bez drabiny po prostu nie da się dosięgnąć. Takie okna trafiają się w pomieszczeniach na poddaszu, na klatkach schodowych, w gospodarczej części domu. Nie ma do nich dostępu, więc ich nie otwieramy, co może skutkować utrzymywaniem się nieprzyjemnych zapachów, zaduchem, nadmiernym zawilgoceniem, a w jego efekcie zagrzybieniem.

Wentylacja w domu jednorodzinnym
Wentylacja w domu jednorodzinnym

Czy jest sposób na wygodne otwieranie okien, do których nie ma dostępu?

Oczywiście, wystarczy wyposażyć je w napęd D+H z serii VCD, który zautomatyzuje ich pracę. Zautomatyzowane okna mogą same otwierać się i zamykać. Ich pracą sterujemy za pomocą włączników na ścianie, pilotów, urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów). Okna z napędem da się włączyć w system domu inteligentnego i sterować nimi przez Internet, także wtedy, gdy jesteśmy poza domem.

Okno wystarczy wyposażyć w napęd, który zautomatyzuje jego pracę

Napęd można zamontować samodzielnie na każdym etapie budowy, także w wykończonym budynku. Warunkiem jest doprowadzenie zasilania do siłownika. Na kanale D+H Polska na YouTube są tutoriale pokazujące krok po kroku, jak zamontować napęd okienny VCD. Siłowniki z tej serii mogą być montowane w oknach plastikowych, drewnianych i aluminiowych.

Na stronie www.napedyokienne.pl możemy w prosty sposób dobrać napęd do swojego okna. Standardowo siłowniki występują w kolorze srebrnym, ale istnieje możliwość polakierowania ich na dowolny kolor tak, żeby nie odznaczały się na tle stolarki.

Automatyka okienna, która dotychczas pojawiała się głównie w biurowcach i budynkach użyteczności publicznej, coraz śmielej wkracza do domów jednorodzinnych. Napędy montowane są już dość często w oknach dachowych, pojawiają się także w pionowych. Dzięki nim można z łatwością otworzyć okno, do którego nikt nie sięga i szybko usunąć parę wodną z łazienki, a z garażu zapach opon czy spalin. Właściwa cyrkulacja świeżego powietrza ma przecież ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Siłownik w oknie pionowym i połaciowym

Przydatne linki:

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje