MYNUTE X - kocioł kondensacyjny marki Beretta z serii X

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
MYNUTE X - kocioł kondensacyjny marki Beretta z serii X

Nowością w ofercie marki Beretta jest zastosowanie w kotłach z serii X wymiennika kondensacyjnego wykonanego ze stali nierdzewnej AISI 304 L. Dzięki temu rozwiązaniu kotły Mynute X dostępne zarówno w wersji jedno- jak i dwufunkcyjnej (Mynute X 25C, Mynute X 20R i Mynute X 30R), świetnie sprawdzą się nie tylko w nowej, ale również modernizowanej instalacji za sprawą wysokiej odporności na korozyjne działanie kondensatu i ograniczeniu do minimum możliwości powstawania tlenków oraz innych negatywnych zjawisk elektrochemicznych.

aktualizacja: 2022-06-08 12:43:56
Rug Riello Urządzenia Grzewcze S.A.

Z kolei kształt geometryczny wymiennika z pojedynczą rurą zapewnia stały przepływ we wszystkich sekcjach wymiennika, a dostęp od frontu kotła ułatwia okresowe czynności konserwacyjne, czyszczenie komory spalania, a także przynosi korzyści związane z montażem urządzenia, które może być zaaranżowane niemal w każdej przestrzeni.

Marka Beretta należąca do Grupy Riello, lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania, klimatyzacji i efektywności energetycznej, jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej.

 

Kotły MYNUTE X, które zapoczątkowały nową erę kotłów z serii X, oferują szeroki zakres modulacji (do 1: 7) i modulującą pompę cyrkulacyjną o niskim zużyciu energii (EEI ≤ 0,20). Ponadto mają również aprobatę C10 (3CEp) dzięki standardowo zamontowanym we wszystkich modelach zaworom zwrotnym, co czyni je "gotowe do montażu" w instalacjach ze zbiorczymi przewodami zbiorczymi pod ciśnieniem. Zawór antyzwrotny jest elementem, który umożliwia przepływ spalin przez przewód kominowy wyłącznie w jednym kierunku, od palnika do wylotu spalin. Jego zadaniem jest zapobiegnięcie powrotowi spalin do komory spalania w kotle, aby każdy kocioł mógł pracował bez zakłóceń. Warto również podkreślić, że kotły Mynute X mogą pracować na każdy rodzaj gazu (G20, G2.350, G27 oraz LPG).

Jednym z wyróżniających się i innowacyjnych elementów linii kotłów MYNUTE X jest panel sterowania. Podświetlany wyświetlacz LCD komunikuje się z użytkownikiem za pomocą intuicyjnych ikon. Dzięki siedmiu przyciskom oraz przejrzystemu ekranowi można łatwo uzyskać dostęp do funkcji i ustawień parametrów w kotle MYNUTE X.

Panel sterowania Mynute X
Panel sterowania Mynute X

Podłączając do omawianego urządzenia programator Hi, COMFORT Wi-Fi w trybie komunikacji cyfrowej (OT), możliwe jest zdalne sterowanie kotłem, a także całym systemem za pomocą inteligentnej aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie (wymagany jest jedynie dostęp do sieci internet).

Pozostałe ważne cechy i funkcje kotła Mynute X:

 • Programator tygodniowy wbudowany w panel sterowania
 • Funkcja podgrzewu c.w.u.
 • Niska emisja zanieczyszczeń: klasa 6 ( EN 15502) 
 • Elastyczność instalacji
 • Łatwe podłączenie komina dzięki systemowi click-fit bez potrzeby stosowania dodatkowego kołnierza
 • Wbudowany moduł regulacji pogodowej (sonda zewnętrzna dostępna jako akcesorium dodatkowe)
 • Stopień zabezpieczenia przeciwporażeniowego IPX5D
 • Możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. (do modeli jednofunkcyjnych: 20R i 30R)
 • Możliwość zarządzania dwoma obiegami grzewczymi

 

Programator pozwala w optymalny i efektywny sposób zarządzać pracą całego systemu grzewczego według indywidualnych potrzeb użytkowników. Za pomocą jednego przycisku można wybrać odpowiedni tryb pracy: AUTO, OFF, RĘCZNY, PRZYJĘCIE czy WAKACJE. W trybie AUTO kocioł pracuje według zaprogramowanych przez użytkownika temperatur w określonych przedziałach czasowych na każdy dzień tygodnia. Sterownik umożliwia ręczną nastawę temperatur: dziennej, nocnej i antyzamarzaniowej. Można go programować w siedmiodniowym cyklu (na każdy dzień oddzielnie, na cały tydzień lub tydzień roboczy i weekend), w przedziałach czasowych co 30 min., co oznacza możliwość 48 zmian poziomu temperatur w ciągu doby i 336 w ciągu tygodnia.

Hi Comfort WiF
Hi Comfort WiF

Jeszcze nigdy programowanie i sterowanie domowym komfortem cieplnym nie było tak proste, jak z aplikacją mobilną. W przypadku niektórych standardowych rozwiązań - tradycyjnych programatorów, zmiana i dostosowanie programu do własnych potrzeb może być bardziej skomplikowane. Przyjazna dla użytkownika polskojęzyczna aplikacja Hi, COMFORT służy do zdalnego sterowania przez WiFi i umożliwia użytkownikowi zdalne zarządzanie komfortem cieplnym we własnym domu za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Z poziomu mobilnego urządzenia można sprawdzić stan swojego systemu ogrzewania, jak również zaprogramować przedziały czasowe, regulować temperaturę czy zmieniać tryby pracy kotła. Dzięki aplikacji Hi, COMFORT można się przekonać, jak z pozoru skomplikowane programowanie sterownika i zarządzanie pracą kotła, jest łatwe i intuicyjne. Szczegółowe informacje oraz zalety programatora Hi, COMFORT można znaleźć na dedykowanej stronie www.hi-comfort.com/pl.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła kondensacyjnego?

 • Jakiej mocy jest kocioł (należy ją optymalnie dobrać do wymagań instalacji)
 • Na jaki rodzaj gazu pracuje kocioł? Czy istnieje możliwość przezbrojenia kotła na wymagany rodzaj gazu?
 • Czy możliwe jest podłączenie zasobnika c.w.u. w przypadku wyboru modelu jednofunkcyjnego ?(czy model jednofunkcyjny ma wbudowany zawór trójdrogowy?)
 • Czy programator tygodniowy wbudowany jest w panel sterowania czy należy zakupić go oddzielnie?
 • Czy istnieje możliwość zdalnego sterowania poprzez Wi-Fi?
 • Czy ma łatwy w obsłudze panel sterowania i praktyczne funkcje?
 • Czy bierze udział w programie CZYSTE POWIETRZE?
 • Jaki system odprowadzania spalin można podłączyć i jakiej może być maksymalnie długości?

 

Takie zalety, jak wysoka wydajność, elastyczność instalacji, wbudowany zawór antyzwrotny spalin, niskie zużycie gazu, szeroki zakres modulacji, przyjazny panel sterowania, możliwość zdalnego sterowania przy użyciu mobilnej aplikacji Hi, COMFORT, które ma kocioł MYNUTE X sprawiają, że to najlepszy wybór do zastosowania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Podkreśla to również fakt, że na montaż kotłów Mynute X można otrzymać dotację, urządzenia te biorą udział w programie CZYSTE POWIETRZE. Więcej informacji na temat kotła znajduje się tutaj: https://beretta.pl/produkt/mynute-x oraz https://beretta.pl/produkty/czyste-powietrze.

Na stronie https://beretta.pl można znaleźć informacje o pozostałych kotłach marki Beretta, również z serii X, a także nowych pompach ciepła HYDRO UNIT M i klimatyzatorach BREVA (w ofercie nowe modele), które latem przyjemnie schłodzą nasz dom czy mieszkanie i mają szereg ciekawych funkcji. Jeśli więc i takie urządzenia są w kręgu naszych zainteresowań warto zapoznać się z ofertą marki Beretta, dostępną tutaj: https://beretta.pl/produkt/klimatyzator-breva.

Dodatkowo ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji kotłów Mynute X, RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. oferuje 5-letnią gwarancję, której warunki znajdują się na stronie https://beretta.pl/. Rejestrując kocioł poprzez stronę internetową, użytkownicy są automatycznie informowani o planowanych przeglądach, a w przypadku utraty karty gwarancyjnej wszystkie dane dotyczące obsługi kotła są w bazie danych producenta. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://beretta.pl/.

O Grupie Riello

Beretta jest częścią Grupy Riello, która została założona w 1922 r., lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Z siedzibą w Legnago (Werona), Włochy, Riello działa w ponad 120 krajach. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.riello.com.

Przydatne linki

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje