Nadeszła ERA X, a wraz z nią nowa odsłona kotłów kondensacyjnych marki Beretta

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nadeszła ERA X, a wraz z nią nowa odsłona kotłów kondensacyjnych marki Beretta

ERA X oznacza zastosowanie w kotłach marki Beretta zupełnie nowych wymienników kondensacyjnych wykonanych ze stali nierdzewnej AISI 304 L. Nowa era początkowo zasłynęła z kotłów Mynute X. Od tego roku do oferty trafiły nowe modele Exclusive X oraz CIAO X, a niebawem pojawi się kolejna nowa gama kotłów z tej serii.

aktualizacja: 2022-07-01 05:59:36
Rug Riello Urządzenia Grzewcze S.A.

Kotły Exclusive X oraz CIAO X powstały z myślą o lepszym jutrze, dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań. Nowe urządzenia mogą przetwarzać mieszaninę gazu i wodoru do max 20% - "zielonego" gazu, który będzie realnym ekologicznym punktem zwrotnym w nadchodzących latach, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju środowiska i procesem dekarbonizacji, do osiągnięcia których dąży w swoich działaniach Unia Europejska.

Serie kotłów "X" dostępne zarówno w wersji jedno- jak i dwufunkcyjnej świetnie sprawdzą się nie tylko w nowej, ale również modernizowanej instalacji za sprawą wysokiej odporności nowego wymiennika na korozyjne działanie kondensatu i ograniczeniu do minimum możliwości powstawania tlenków oraz innych negatywnych zjawisk elektrochemicznych. Z kolei jego kształt geometryczny z pojedynczą rurą zapewnia stały przepływ we wszystkich sekcjach wymiennika, a dostęp od frontu kotła ułatwia okresowe czynności konserwacyjne, czyszczenie komory spalania, a także przynosi korzyści związane z montażem urządzenia, które może być zaaranżowane niemal w każdej przestrzeni.

Kocioł CIAO X
Kocioł CIAO X

Kotły te oferują bardzo szeroki zakres modulacji (Mynute X do 1:7, Exclusive X i CIAO X - do 1:8) i modulowaną pompę cyrkulacyjną o niskim zużyciu energii (EEI ≤ 0,20). Ponadto kotły Exclusive X oraz Mynute X mają aprobatę C10 (3CEp) dzięki standardowo zamontowanym we wszystkich modelach zaworom zwrotnym, co czyni je "gotowe do montażu" w instalacjach ze zbiorczymi przewodami kominowymi pod ciśnieniem.

Zawór antyzwrotny jest elementem, który umożliwia przepływ spalin przez przewód kominowy wyłącznie w jednym kierunku, od palnika do wylotu spalin. Jego zadaniem jest zapobiegnięcie powrotowi spalin do komory spalania, aby każdy kocioł mógł pracował bez zakłóceń. Warto również podkreślić, że kotły Mynute X i CIAO X mogą pracować na każdy rodzaj gazu (G20, G2.350, G27 oraz LPG), natomiast kotły Exclusive X na gaz G20 oraz LPG. Warto jednak podkreślić, że te ostatnie nie wymagają stosowania zestawów przezbrojeniowych, a w przypadku pracy kotła na gaz LPG - wystarczy odpowiednia nastawa parametrów na panelu sterowania kotła. System Aktywnej Kontroli Spalania w kotle EXCLUSIVE X, zaprojektowany oraz opracowany przez markę Beretta, zapewnia funkcjonalność, wydajność i niski poziom emisji w każdych warunkach. Zaawansowany, inteligentny system sterowania zapewnia samoregulację spalania, dzięki czemu nie ma potrzeby wstępnej kalibracji.

Panel sterowania kotła BERETTA CIAO X
Panel sterowania kotła BERETTA CIAO X
Panel sterujący kotła BERETTA Exclusive X
Panel sterujący kotła BERETTA Exclusive X

Jednym z wyróżniających się i innowacyjnych elementów linii kotłów EXCLUSIVE X, MYNUTE X i CIAO X jest panel sterowania. Podświetlany wyświetlacz LCD komunikuje się z użytkownikiem/instalatorem za pomocą intuicyjnych ikon, w przypadku kotła EXCLUSIVE X również za pomocą tekstu w języku polskim. Kolorowy wyświetlacz oraz możliwość programowania godzinowego to cechy innowacyjnego panelu sterowania, w który wyposażony są modele z serii EXCLUSIVE X. Dzięki przyciskom we wszystkich omawianych urządzeniach możliwe jest przeglądanie funkcji w prosty i intuicyjny sposób oraz można uzyskać dostęp do ustawień oraz parametrów kotła i instalacji. To, co z kolei wyróżnia modele CIAO X to jest dotykowy panel sterowania, łączący innowacyjny design z użytecznymi funkcjami. Każdy dotyk aktywuje sygnał dźwiękowy, który stanowi potwierdzenie wykonania funkcji.

Podłączając do omawianych urządzeń dedykowany programator Hi, Comfort Wi-Fi w trybie komunikacji cyfrowej (OT), możliwe jest zdalne sterowanie kotłem, a także całym systemem za pomocą inteligentnej aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie (wymagany jest jedynie dostęp do sieci internet).

MYNUTE X - kocioł kondensacyjny marki Beretta z serii X
MYNUTE X - kocioł kondensacyjny marki Beretta z serii X

Pozostałe ważne cechy i funkcje kotłów Exclusive X, Mynute X oraz Ciao X:

  • Funkcja podgrzewu c.w.u.;
  • Niska emisja zanieczyszczeń: klasa 6 ( EN 15502);
  • Elastyczność instalacji;
  • Łatwe podłączenie komina dzięki systemowi click-fit bez potrzeby stosowania dodatkowego kołnierza;
  • Wbudowany moduł regulacji pogodowej (sonda zewnętrzna dostępna jako akcesorium dodatkowe);
  • Stopień zabezpieczenia przeciwporażeniowego IPX5D;
  • Możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. (do modeli jednofunkcyjnych);
  • Możliwość zarządzania dwoma obiegami grzewczymi.

Takie zalety, jak wysoka wydajność, elastyczność instalacji, niskie zużycie gazu, szeroki zakres modulacji, przyjazny panel sterowania, możliwość zdalnego sterowania przy użyciu mobilnej aplikacji, atuty które mają omawiane kotły z serii X sprawiają, że stanowią one bardzo dobry wybór do zastosowania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Na korzyść kotłów Mynute X oraz CIAO X przemawia fakt, że są certyfikowane na każdy rodzaj gazu, z kolei Exclusive jest wyposażony kolorowy wyświetlacz panelu sterowania, w system ACC, zapewniający samoregulację spalania, dzięki czemu nie ma potrzeby wstępnej kalibracji i nie ma potrzeby stosowania zestawu przezbrojeniowego na gaz LPG. Ciao X natomiast docenimy za przyjazny dotykowy panel sterowania i kompaktowość. Ponadto marka Beretta wprowadzając kotły Ciao X i Exclusive X zadbała o przyszłe pokolenia, projektując urządzenia do pracy z mieszaniną gazu i wodoru (max do 20%), dostępnego w przyrodzie w ogromnych ilościach.

Panel sterowania Mynute X
Panel sterowania kotła Mynute X
Hi Comfort WiF
Hi Comfort WiFi

Ważne jest również to, że na montaż kotłów z serii X można otrzymać dotację, bowiem urządzenia te biorą udział w programie CZYSTE POWIETRZE. Dzięki temu programowi można otrzymać dofinansowanie również na nowe pompy powietrze-woda HYDRO UNIT M marki Beretta. Więcej informacji na temat kotłów kondensacyjnych z tej serii oraz pomp ciepła można znaleźć na stronie beretta.pl w zakładce Produkty.

Dodatkowo ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji kotłów, RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. oferuje 5-letnią gwarancję, której warunki znajdują się na stronie beretta.pl. Rejestrując kocioł poprzez stronę internetową, użytkownicy są automatycznie informowani o planowanych przeglądach, a w przypadku utraty karty gwarancyjnej wszystkie dane dotyczące obsługi kotła są w bazie danych producenta. Więcej informacji można znaleźć na stronie beretta.pl.

O Grupie Riello

Beretta jest częścią Grupy Riello, która została założona w 1922 r., lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Z siedzibą w Legnago (Werona), Włochy, Riello działa w ponad 120 krajach. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.riello.com.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły