Połączenie kotła elektrycznego z instalacją fotowoltaiczną

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Połączenie kotła elektrycznego z instalacją fotowoltaiczną

Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne. Koszty ich instalacji są również coraz mniejsze z powodu wzrostu konkurencji na rynku instalacji PV. Jak zaplanować instalację fotowoltaiczną by pokryła nie tylko aktualne zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale także pozwoliła ogrzać dom, korzystając jedynie z zielonej energii? Eksperci KOSPEL podpowiadają.

aktualizacja: 2021-12-01 09:56:47

Planując instalację fotowoltaiczną firmy instalacyjne bardzo często dobierają ją do obecnego zużycia energii elektrycznej w danym gospodarstwie domowym. Jednak w tej sytuacji niezwykle ważne jest spojrzenie w przyszłość. Zwłaszcza w czasach kiedy mamy szereg możliwości dofinansowań przy zmianie źródła ogrzewania, a także coraz bardziej zaostrzane są przepisy dotyczące stosowanych systemów grzewczych.

Czy kocioł elektryczny jest dobrym rozwiązaniem? jakie korzyści płyną z połączenia działania kotła elektrycznego C.O. z instalacją PV?

Kocioł elektryczny jest niezwykle ekologicznym i komfortowym źródłem ogrzewania. Jego użytkownik nie jest uzależniony od dostępności paliwa grzewczego ani gazu. Jego cena w porównaniu z innymi źródłami ciepła jest dość niska, a stopień możliwości ustawień parametrów bardzo wysoki. Kotły elektryczne KOSPEL mają szereg rozwiązań, które pozwolą bardzo dokładnie dopasować pracę kotła do Waszych osobistych preferencji i przyzwyczajeń. Poza tym użytkowanie kotła elektrycznego jest niezwykle ekologiczne. Nie spala żadnego materiału, przez co nie wytwarza do atmosfery dodatkowego CO2 ani szkodliwych substancji powodujących m.in. zjawisko smogu.

Precyzyjna zmiana ustawień na przejrzystym wyświetlaczu LCD jest przyjemnością w porównaniu z obsługą tradycyjnych kotłów stałopalnych. Brak jest również wymogu posiadania kotłowni spełniającej przepisy przeciwpożarowe.

Pojawia się wtedy jedno z pierwszych pytań użytkownika. Czy ogrzewanie domu prądem jest drogie? Z pozoru takie ogrzewanie może się wydawać mało ekonomiczne, jednak jest szereg rozwiązań, które możemy zastosować, by znacząco zmniejszyć koszty potrzebne na ogrzewanie. Dzięki nim sprawimy, że będzie ono bardziej ekonomiczne niż stosowanie innych źródeł ciepła. Jednym z nich jest zastosowanie instalacji fotowoltaicznej, wtedy energia elektryczna potrzebna do ogrzania domu będzie pobierana
w pierwszej kolejności z paneli fotowoltaicznych. Przy poprawnych założeniach poczynionych już na etapie planowania instalacji fotowoltaicznej, możemy zredukować rachunki za prąd potrzebny do ogrzewania domu prawie do zera. Ponadto w całości korzystamy z zielonej energii, zyskując niezależność, a przy tym nie emitując do atmosfery żadnych szkodliwych substancji podczas pracy kotła.

Elektryczne kotły c.o.

Jakie są jeszcze możliwości zredukowania kosztów ogrzewania za pomocą kotła elektrycznego?

Koszty ogrzewania domu zależą od wielu czynników. Sama cena energii jest tyko jednym z nich i to nie najważniejszym. Warto wiedzieć, o co należy zadbać i co należy zrobić, żeby nawet kilkukrotnie ograniczyć koszty ogrzewania.

Największy wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania ma stopień termomodernizacji budynku. Wykonanie termomodernizacji (ocieplenie ścian, dachu, stropu oraz wymiana okien i drzwi) pozwoli ograniczyć zużycie nawet do 8400 kWh rocznie.

Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie zbiornika buforowego, dzięki niemu i ustawieniu odpowiedniej taryfy energetycznej u operatora można znacząco zmniejszyć rachunki za prąd potrzebny do ogrzewania. Zastosowanie kotła elektrycznego z buforem do akumulacji ciepła zapewnia komfortowe i niedrogie ogrzewanie przy stosunkowo niewysokich kosztach inwestycji.


KOSPEL Sp. z o.o.
Centrala: ul. Olchowa 1, 75-136 Koszalin
tel. 94 346 38 08
e-mail: info@kospel.pl
www.kospel.pl 

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje